banner741

banner704

banner590

banner745

banner722

Şeker; “Camiler, Dinimizin ve İstikbalimizin Simgesi” 

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

YEREL 30.09.2018, 16:41
295
Şeker; “Camiler, Dinimizin ve İstikbalimizin Simgesi” 
banner712

Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İslam’ın ana müessesi Müslümanların mabedi cami ve mescitler, dil, renk, ırk ve kültür farkı gözetilmeksizin bütün mü’minlerin tevhid inancı etrafında toplandığı; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesini sağlayan kutsal mekânlarımızdır. 

Yüce Allah’a dua ve niyazların topluca arz edildiği, gönüllerin huzur dolduğu, elem ve sevinçlerin paylaşıldığı camilerimiz, ibadet yerleri olmakla birlikte aynı zamanda, eğitim ve öğretimin yapıldığı ilim ve irfan yuvalarıdır. 

Kâbe-i Muazzama’nın yeryüzündeki şubeleri, dinimizin ve istiklâlimizin simgesi camilerimiz Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ifadesiyle “Beytullah, yani Allah (C.C)’ın Evi’dir”. Camiler, minareler, ezan sesi, bir yerin İslam beldesi olduğunun göstergesidir. Camilerimiz aynı zamanda memleketimizin manevi bekçileridir. Sevgili Peygamberimiz (S.A.V) "Allah'ın en çok sevdiği ve hoşlandığı yerler mescitlerdir.” buyurmuştur. 

Camilerimiz; Müslümanların bir araya gelerek sorunlarını, sıkıntılarını konuştukları ve toplumdaki sorunların çözümü için çarelerin arandığı istişare meclisleridir. 

Ülkemizin en ücra köşelerine kadar Cami ve Kur’an Kurslarımızda görev yapan din görevlilerimiz de çok önemli ve kutsal bir görevi ifa etmekte, din hizmetlerinin yanı sıra beşikten mezara kadar hep insanlarımızın yanında olmakta ve sosyal hayatın her safhasında halkımızın hizmetinde bulunmaktadırlar. 

Din görevlilerimiz; aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlayışı ile dini konularda vatandaşlarımızı aydınlatmakla birlikte aynı zamanda sosyal sorunlara çözüm aramak gibi çok önemli bir vazifeyi yerine getirmektedirler.  

Tüm Din görevlilerimizin “Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı en kalbi duygularım ile kutlar, bu haftanın ülkemiz, Milletimiz ve tüm din görevlilerimiz için hayırlı ve başarılı hizmetlere vesile olmasını yüce Allah (C.C)’tan niyaz ederim.”

banner708
Yorumlar (0)
28°
açık
Namaz Vakti 06 Haziran 2020
İmsak 03:36
Güneş 05:20
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 20:12
Yatsı 21:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@