banner590

Son Dakika
banner722

Şeker ve Çağlayan Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker ve AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

YEREL 19.01.2021, 09:17 19.01.2021, 09:20
221
Şeker ve Çağlayan Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor
banner762

Geçtiğimiz günlerde Milletvekili Dr. Recep Şeker ile birlikte Çiğdemli köyüne giden Başkan Çağlayan, köylüler ile bir araya gelip tarım ve hayvancılık alanında Hükümet destekleri ve yatırımlar ile Özel İdare Çalışmaları hakkında konuşmuşlardı. Çalışmalara ara vermeksizin hüküket desteklerini anlatmaya ve sorunları dinlemeye devam ettiler.

Karaman AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan ve Milletvekili Dr. Recep Şeker ile beraber pandemi döneminde ekonomik olarak etkilenen esnafın bağlı olduğu Esnaf ve Sanatkârlar odalarını ziyaret ettiler.

AK Parti olarak esnafların ve sanatkârlarının yanında olduğunu gösteren ziyaretlerde bulunan Başkan Çağlayan ve Recep Şeker’e Karaman AK Parti Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç, İl Genel Meclis Başkanı Adem Kapar, İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Karaduman, Belediye Meclis Üyesi Ramazan Ünüvar ve AK Parti Karaman İl Teşkilat üyeleri eşlik etti.

Ziyaretlere Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği ile başlayarak Karaman Fırıncılar, Pastacılar, Lokantacılar ve Gıda Maddesi Üreten İşyerleri Esnaf ve Sanatkarlar Odasını, Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odasını, Berberler, Kuaförler, Dövmeciler ve Güzellik Salonu İşletmeleri Esnaf Sanatkârlar Odasını, Kahveciler, Büfeciler ve Kafeteryacılar Esnaf Odasını, Terziler, Konfeksiyoncular, Ev Tekstili Ürünleri, Ayakkabıcılar, Deri Ürünleri Dikim ve Giyim Aksesuarları Esnaf Odasını ve Elektronik, Elektrik ve Sıhhi Tesisatçılar Esnaf Sanatkârlar Odasını ziyaret ederek devam ettiler.

Başkan Çağlayan ve Vekil Şeker’i gittikleri yerlerde Oda Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı. Görüşmelerde odalar ve esnaflar hakkında bilgi alındı, dilek ve temennileri dinleyip hükümetin Pandemi dönemindeki destekleri konuşuldu.

Pandemi döneminde Sosyal Devlet anlayışı ile Devletimizin her zaman milletinin yanında olduğunun üzerinde duran Başkan Çağlayan; “Pandemi döneminin başından 2020 yıl sonu itibariyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından Faz 1, Faz 2, Faz 3 ve Kısa Çalışma Ödeneği ve benzeri desteklerle Karaman’ımıza 72 Milyon TL Türkiye genelinde ise 45 milyar TL’nin üzerinde karşılıksız destek verildi” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde bakanların başarılı çalışmaları ile pandeminin en az hasarla atlatılması için dünyanın örnek aldığı başarılı çalışmalar yaptıklarını belirten, Esnafın gelir kaybını göz önünde bulundurarak en önemli gider kaynağının iş yeri kiraları olduğunu ve bu yüzden hükümetin esnafa bu konuda yardımcı olduğunu dile getiren Milletvekili Dr. Recep Şeker ise; “Gelir kaybı desteği olarak başta hükümetimiz işyeri kiraları üzerinden aldığı stopaj ve KDV vergilerinin yarısını almadığını, üzerine esnafın esas faaliyetin yürütüldüğü iş yerinin kira olması halinde, büyükşehir belediyelerinin bulunduğu yerlerde aylık 750 lira olmak üzere üç aylık toplamda 2 bin 250 lira, diğer yerlerde aylık 500 lira olmak üzere toplamda 1500 lira kira desteği yapılacağını, İş yeri kira bedelinin kira desteği tutarının altında olması durumunda ise iş yeri kira tutarı kadar kira desteği verileceğini, ayrıca esnafa 3 ay süreyle 1.000’er liradan toplamda 3.000 lira karşılıksız destek verileceği” ifadelerini kullandı.

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ve diğer tedbirlerden bahseden Milletvekili Şeker; “Bugüne kadar atılan adımlar ekonomimizi bu süreçte ayakta tutmak ve güçlü bir devlet olarak yolumuza devam edebilmek için hükümetimiz birçok tedbir aldı, çalışmalar yaptı. Temel İhtiyaç Desteği, İşletmelere Sunulan KGF Kefaletli İşe Devam Kredi Desteği, Esnaf Destek Paketi, Konut Kredisi Paketi, Sosyal Hayatı Destek Katkı Paylı Faturalı Kredi Paketi, 1.El-Sıfır Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi, 2.El Taşıt Destek Kredisi gibi birçok konuda kolaylık sağlayıp ekonomimizi hareketlendirecek hamleler yaptı” bilgilerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 25 Şubat 2021
İmsak 05:57
Güneş 07:17
Öğle 13:05
İkindi 16:13
Akşam 18:44
Yatsı 19:58

Gelişmelerden Haberdar Olun

@