banner464

“Son Yarım Asrın Hikayesi” Projesi Gençlerle Buluşacak

Cumhuriyetin yakın tarihini anlatan ’Son Yarım Asrın Hikâyesi’ projesi 81 ilde düzenlenecek konferanslarla gençlerle buluşmaya devam ediyor.

“Son Yarım Asrın Hikayesi” Projesi Gençlerle Buluşacak

Cumhuriyetin yakın tarihini anlatan ’Son Yarım Asrın Hikâyesi’ projesi 81 ilde düzenlenecek konferanslarla gençlerle buluşmaya devam ediyor.

11 Ekim 2016 Salı 17:03
444 Okunma
“Son Yarım Asrın Hikayesi” Projesi Gençlerle Buluşacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Son Yarım Asrın Hikâyesi' projesi ile Cumhuriyetimizin 1960'lı yıllarını da içine alan demokrasi tarihimizin gelişim gösterdiği son 50 yılda çeşitli ekonomik krizler, müdahaleler ve sonrasında yaşananlar ile günümüze kadar olan bölümün tarihsel kesitler halinde gençlere konferanslar aracılığıyla aktarılması hedefleniyor.

‘Son Yarım Asrın Hikâyesi’ projesinin Türk Milletinin Demokrasi Destanını yazdığı bu tarihi günlerde daha da anlamlı hale geldiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık,” Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu tarafından Cumhuriyetimizin son 50 yılında yaşanan çeşitli ekonomik krizler, müdahaleler ve sonrasında yaşananlar ile günümüze kadar olan bölümün tarihsel kesitler halinde gençlere anlatılacak. 18 Ekim 2016 Salı günü saat 14.00’de Piri Reis Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek konferansa tüm halkımız davetlidir” diye konuştu.

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine devam eden Gençlik Merkezi tarafından koordine edilecek program 18 Ekim 2016 Salı günü saat 14.00’de Piri Reis Kültür Merkezi’nde gençlerle buluşacak.

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu Kimdir?
1968 yılında Adapazarı’nda doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Tarih bölümünde bitirdi(1992). Yüksek Lisansını ’Genel Olarak ve Nizam-ı Cedit Dönemi İtibariyle Osmanlı Sosyal Düzeni’ (Sosyal siyaset Anabilim Dalı) tezi ile İstanbul Üniversitesi’nde yapıp(1994), 1998 yılında ’Yeniden Yapılanma Sürecinde Islahatların Yeri ve I.Meşrutiyet’ (Sosyoloji) tezi ile doktorasını Sakarya Üniversitesi’nde tamamladı. Hendek Meslek Yüksek Okulunda 2004 yılında yardımcı doçentliğe, 2008 yılında doçentliğe yükseldi. 2009 yılında Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümüne geçiş yaptı ve 2013 yılında profesörlüğe yükseldi. İngilizce, Rusça, Arapça, Boşnakça, Hırvatça ve Sırpça bilmektedir. Yayınlanan birçok kitapları ve ödülleri bulunan Prof. Dr. Sofuoğlu evli ve 4 çocuk babasıdır.

Yorumlar