banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

“Stemle Aklını Özgür Bırak” E Twinning Projesi Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Prof. Dr. Ömer Dinçer AİHL’nin 7. sınıf ortaokul öğrencileri ve Fen Bilimleri öğretmeni Seher Ceylan’ın yürüttüğü “Stemle Aklını Özgür Bırak” e Twinning projesi etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

YEREL 25.04.2022, 16:08 25.04.2022, 16:11
202
“Stemle Aklını Özgür Bırak” E Twinning Projesi Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor
banner762

Türkiye’nin farklı illerinden 10 okulun katılmış olduğu e twinning projesinin danışmanı Seher Ceylan, problem çözme, işbirlikçi öğrenme ve yaratıcılık yeteneklerinin geliştirilmesini hedefleyen proje sayesinde pandemi süreci sonrasında öğrencilerimizle yeniden sahada ürünler ortaya koymanın büyük keyif verdiğini belirtti.

STEM etkinlikleriyle öğrenmeyi kalıcı hale getirmek, akranlarıyla iletişimi ve işbirliğini arttırmak ,takım çalışması yeteneğini geliştirmek, strateji becerisi geliştirmek, yaratıcı ve bağımsız düşünmeyi geliştirmek, dijital okuryazarlık becerilerini arttırmak ve girişimciliği geliştirmenin öğrencilerde not ve sınav kaygısı olmadan üretmenin ve yeni fikirler geliştirmenin öğrenmeyi olumlu etkilediğini ifade etti. Ayrıca projenin tamamlayıcısı web 2.0 araçlarını kullanan öğrenciler eğlenerek öğrenmenin doyumunu yaşadılar. Hayal gücünü kullanan kabiliyetli öğrenciler bilişim, matematik, mühendislik, fen ve teknoloji alanında kodlama ve tasarım çalışmalarıyla çeşitli etkinliklerde bulundu. Bloetooth komutlu robot tasarımları, fen bilimleri dersi için basit makina, teleskop ve su roketi tasarımları yapıldı, iftar sonrası okulda gerçekleştirilen teleskopla Ay gözlemi ve 23 Nisan etkinlikleri kapsamında e twinning projesinin su roketi atışı öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@