banner877

banner919

Son Dakika
banner722

Sürücü Kursları Derneği’nden Savaş Kalaycı’ya Teşekkür

Sürücü Kursları Derneği (KARMTSKDER), Karaman Belediye Başkanı savaş Kalaycı’ya yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

YEREL 23.12.2020, 12:32 23.12.2020, 12:34
1282
Sürücü Kursları Derneği’nden Savaş Kalaycı’ya Teşekkür
banner762

Özellikle Bucakkışla Yolu olarak bilinen, direksiyon eğitim ve uygulama sınavı güzergahında ki eksiklikler vatandaşlar tarafından tepkilere neden oluyordu. Ulaşımından, trafikte can tehlikesine kadar, özellikle kişisel ihtiyaç gidermek için bile bir wc -lavabonun olmayışı, usta öğreticiler, sınav komisyon üyeleri, kursiyer ve yakınları için büyük bir eksiklikti.

Karaman Sürücü Kursları Derneği (KARMTSKDER) Başkanı Ufuk İşleker, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada ise; “Yıllardır süregelen bütün bu olumsuzlukları, defaatle eski yerel yöneticilere/yetkililere bildirmemize rağmen çözüm noktasında olumlu bir cevap alamamıştık. Karaman Belediye Başkanımız Savaş Kalaycı ile de konuyu ayrıntıları ile paylaştık. Şehrin birçok sorunları ile boğuşmasına rağmen hemen konuya eğilen başkan, başkan yardımcıları, ilgili birim müdürleri ile konuyu istişare edip, sürücü adaylarımız için en uygun yerin “Çarşamba Kapalı Pazarı” olarak ta bilinen mevkiinin çevresindeki boş alanın olabileceği kanaatine varılıp, çalışmalara başladılar. Sınav araçlarının başlangıç noktasına zemin asfaltı, motosiklet sınavında kullanılan alana ise zemin asfaltı ve boyama işleri yapıldı. Artık ulaşımı daha kolay, büfe-wc-lavabo-mescidi olan, daha iyi insani koşullara sahip, her türlü ihtiyaçların karşılanabileceği bir alana sahip olundu. Özellikle ulaşımın kolay oluşu, lokasyonun bilinirliği sürücü adaylarımızdan ve halkımızdan tam not aldı” dedi.

Karaman Sürücü Kursları Derneği (KARMTSKDER) Başkanı Ufuk İşleker ve dernek üyeleri; Bu konuda emeği geçen başta Karaman Belediye Başkanı Sayın Savaş Kalaycı’ya, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt ve Özel Öğretim Şubesi Şefi ve Memurlarına ve Karaman halkı adına çok teşekkür ettiklerini bildirdiler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 26 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@