Tarım Müdüründen Bayır Köyüne Ziyaret

Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Özçalık, çiftçilerin sorunları hakkında görüşmeler yapmak üzere Bayır Köyünü ziyaret etti.

banner491
Tarım Müdüründen Bayır Köyüne Ziyaret
banner567

Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Özçalık, bakanlık çalışmaları, hibe ve desteklemeler ile Göksu Taşeli Kırsal Kalkınma Projesi hakkında bilgilendirme yapmak ve çiftçilerin sorunları hakkında görüşmeler yapmak üzere Bayır Köyünü ziyaret etti. Ziyarete İl Müdür Yardımcısı Baran Yavuz Yürekli ve şube müdürleri de eşlik etti.

Ziyarette İl Müdürü Özçalık, Göksu Taşeli Projesi çalışmaları ve proje destek konuları hakkında bilgiler vererek bölge için önemli bir gelir kaynağı olan bağ ve kiraz bahçesi tesisi için önümüzdeki günlerde hibe destek çağrısına çıkılacağını söyledi. Kirazın pazarlanması konusunda zorluklar yaşadıklarını ifade eden Bayır köyü üreticilerinin sorunlarını ve isteklerini dinleyen İl Müdürü Özçalık, bu konuda birlikte hareket edilmesi gerektiğini belirterek, kurulması için çalışmalara başlanılan Karaman Zeytin Üreticileri Birliğine üye olunması konusunda destek istedi. Tarımsal üretimde birlikte hareket etmek ve birlik olmanın üreticilerin gelirlerinin yükselmesine katkı sağlayan önemli bir araç olduğunun altını çizen Özçalık, il müdürlüğü olarak çiftçilerin sorunlarının çözümünde birlikte hareket etmenin daha hızlı ve etkin sonuç almanın bir yolu olduğunu söyledi. Bu tür köy ziyaretlerinin bir program dahilinde farklı köylerde de yapılacağını söyleyen Özçalık, üreticilerin sorunlarının yerinde tespiti ve çözümü için İl Müdürlüğü olarak tüm imkanları ile çalıştıklarını ifade etti.

Üreticilerden gelen istek ve soruların cevaplanması ile bilgilendirme toplantısı sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 11:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner592

banner590

banner591