banner860

banner877

banner880

banner590

Son Dakika
banner722

Temizlik Görevlisi Alınacak

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İŞKUR üzerinden temizlik görevlisi alacak.

YEREL 17.05.2021, 10:09 17.05.2021, 10:34
2294
Temizlik Görevlisi Alınacak
banner762

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İŞKUR üzerinden en az ilköğretim mezunu olmak üzere 18-35 yaş arasında (6 kişi sürekli) temizlik işçisi alacak.

Sıra
No

Meslek Kodu

Durumu

Öğrenim Durumu

Çalışma Adresi

Sayı

Sınav
Durumu

1

Temizlik Görevlisi
 

Normal

En az İlköğretim mezunu olmak.

Karaman/Merkez

5

Kura ve
Sözlü Sınav

2

Temizlik Görevlisi
(Eski Hükümlü veya Terör Mağduru)

Eski Hükümlü veya Terör
Mağduru

En az İlköğretim mezunu olmak.

Karaman/Merkez

1

Kura ve
Sözlü Sınav

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KURAYA TABİ TALEBE İLİŞKİN GENEL HUSUSLAR:

 1. İlan edilen kadrolara yapılacak sınavda başarı göstererek atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malül sayılmayacak şekilde yaralananların işçi olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR üzerinden kura usulü ile “terör mağduru ve eski hükümlü sürekli işçi" alınacaktır.
 2. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
 3. Kura usulüne tabi terör sürekli işçi alımına ilişkin başvuru listesinin İŞKUR tarafından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğüne gönderilmesine müteakip İŞKUR’un gönderdiği ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin sayısının ilan edilen kadro sayısının 4 (dört) katından fazla olması durumunda asıl ve yedek adaylar noter huzurunda kura ile belirlenecek olup listeler Karamanoğlu Mehmehbey Üniversitesi web sayfasında (https://www.kmu.edu.tr) ilan edilecektir.
 4. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi tarafından kura usulü ile belirlenerek sınava katılacak adayların hangi tarihte ve nerede sözlü sınava katılacağı Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi web sayfasından (https://www.kmu.edu.tr) ilan edilecektir, ayrıca adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.
 5. Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek olup adayların atanmaya esas başarı puanı 60 (atmış) ve üzeridir. Başarı sıralaması bu puan üzerinden tespit edilecektir. Puanların eşit olması halinde yaşı büyük olana, yaşının eşitliği halinde eğitim durumu üst öğrenim olana, eğitim durumu eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olana öncelik verilecektir.
 6. İlan edilen kadroya iş başvurusunda bulunan adayların sınav yeri, sınav tarihi, sınav sonuçları, itiraz sonuçları, asıl ve yedek aday listeleri ile diğer her türlü duyurular Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi web sayfasında (https://www.kmu.edu.tr) ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.
 7. Adaylar, sınav sonuçlarının ilanından itibaren 3 (üç) iş günü içinde itirazı olanlar sınav sonuçlarına ilişkin itiraz dilekçelerini Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına yazılı olarak verebilecektir. İtirazlar 2 (iki) iş günü içinde sonuçlandırarak Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi web sayfasında ilan edilecek ve ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 8. Başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle kadro sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınavda başarılı olup da ataması yapılanlardan işe başlamayanlar ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak işe başlatılmayanların yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle atama yapılabilecektir.
 9. Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.
 10. Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.
 11. Alınacak terör mağduru ve eski hükümlü sürekli işçinin deneme süresi 2 ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.
 12. Başvuru yapan adayların başvuru sürecini Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi web sayfasından (https://www.kmu.edu.tr) takip etmeleri önem arz etmektedir.
 13. Sınav sonucuna göre görev yerleri merkez veya taşra olmak üzere Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından belirlenecektir.

BAŞVURU ŞARTLAR

Terör mağduru sürekli işçi kadrosuna başvuran adaylarda aranan şartlar;

 1. Bu ilanın yayımı tarihinden önce Karaman İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.
 2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.
 3. 18 - 35 yaş arasında olmak.
 4. Askerlik ile ilişiği olmamak.
 5. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

Başvuru Tarihleri : 17 – 21 Mayıs 2021

NOT: Sürekli işçi kadrosuna ilişkin ilan, İŞKUR internet sitesi üzerinden yayımlanacak olup, şartları sağlayan adaylar, başvurularını Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen veya internet (https://www.iskur.gov.tr) aracılığıyla yapacaktır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
26°
açık
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 03:34
Güneş 05:19
Öğle 12:53
İkindi 16:44
Akşam 20:16
Yatsı 21:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@