banner877

banner919

Son Dakika
banner722

Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Ermenek Belediyesi İle Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

YEREL 27.01.2021, 11:29
289
Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
banner762

Ermenek Belediyesi ile Sendika temsilcileri arasında yapılan toplu iş sözleşmesine göre işçilerin ücretlerinde ve sosyal haklarını içeren toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediye toplantı odasında gerçekleştirilen toplantıya, Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu, Belediye Başkan Yardımcısı, Birim Amirleri, Belediye-İş Sendika yetkilileri ile Belediyemiz işçi temsilcileri katıldı.

“Tarafların taleplerini ve tekliflerini ortak paydada buluşturarak imzalanan sözleşme sonrası Emek en yüce değer!” diyen Belediye Başkanı Atila Zorlu, “Belediye olarak her zaman işçiden ve emekçiden yana olduğunu belirterek, bu sene 2.825 TL olarak açıklanan asgari ücreti, İlçemiz için yaz, kış, gece, gündüz demeden çalışan belediye personelimizden KHK kapsamında geçenlerin alacağı en düşük ücret Ocak ayı itibariyle 3.115 TL, hizmetlerin gördürülmesi kapsamında hizmet alımında çalışan personelimizin en düşük ücreti 2.935 TL’den az olmayacak şekilde düzenledik. İlçemize kattığınız tüm güzellikler için tüm çalışanlarıma minnettarım! Tüm işçi kardeşlerimize ve Belediyemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 26 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@