banner877

banner919

banner928

banner927

banner722

TÜBİTAK 2204 A-B Proje Yarışmaları Bilgilendirme Programı Yapıldı

TÜBİTAK İl Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan ve ortaokul ile lise öğrencilerinin araştırma proje yarışmalarının başvurularına yönelik bilgilendirme programı çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

YEREL 05.01.2022, 13:52 05.01.2022, 13:56
118
TÜBİTAK 2204 A-B Proje Yarışmaları Bilgilendirme Programı Yapıldı
banner762

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın katılımcıları selamlayarak başlayan programda ilimizde görev yapan öğretmenlere yönelik çalıştaylarla projelere katılıma dair bilgilendirmelerin yapıldığı ifade edildi. TÜBİTAK projelerinin eğitimin önemli bir parçası haline geldiğine dikkat çeken İl Müdürü Çalışkan, öğretmenlerin öğrencilerini projelere yönlendirmesi ve teşvik etmelerini istedi.

Ardından TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Hacıbeyoğlu ve Bölge Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Mücahit Yılmaz, sunumlarıyla ortaokul ile lise öğrencilerinin araştırma projeleri ile ilgili öğretmenlere bilgilendirmelerde bulundular. Programda; yarışmaların amacı, bilimsel soru sorma, proje yol haritası, tematik ve ana alanlar, proje çalışmalarının sağlayacağı yararlar, ödüller, başvuru süreçleri, değerlendirmeler ve bölgesel istatistiklerin yer aldığı sunumlar sonrasında katılımcı öğretmenlerin soruları cevaplandırıldı.

Program İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç’ın teşekkür ve değerlendirme konuşmalarıyla sona erdi.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen programın tamamına Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü memkaraman Youtube kanalından ulaşabilir:

https://www.youtube.com/watch?v=zJFQKAEoAGc

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@