banner464

Turizm Çalıştayı Ön Toplantısı Yapıldı

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; “Aslında Karaman'a baktığımız zaman çok önemli bir kent. Bu kenti Kıbrıs'a gittiğinizde de görürsünüz.” dedi.

Turizm Çalıştayı Ön Toplantısı Yapıldı

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; “Aslında Karaman'a baktığımız zaman çok önemli bir kent. Bu kenti Kıbrıs'a gittiğinizde de görürsünüz.” dedi.

07 Nisan 2016 Perşembe 10:18
262 Okunma
Turizm Çalıştayı Ön Toplantısı Yapıldı

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen toplantıya, Karaman Valisi Murat Koca, Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adem Akçay, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay, KTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rıza Duru, Seyahat Acentası ve Otel İşletmeleri Yetkilileri katıldı.
30 Nisan – 1 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan TURSAB Programı için ön hazırlık toplantısı niteliğinde olan çalıştay KTSO Başkanı Mustafa Toktay'ın açılış konuşmasıyla başladı.
Toktay konuşmasında; “Katılımlarından dolayı Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, İl Müdürümüz ve bu işle alakalı olarak gelen misafirlerimize öncelikle hoşgeldiniz diyorum ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bugün burada bu işe gönül vermiş işletmelerimiz ile bu turizm çalıştayı konusunda ne yapabiliriz ve nasıl bir çalışma yolu belirleyebiliriz bunu konuşacağız. Bizim için önemli olan Karaman'ı turizme yönelik farklı bir bakış açısına getirmek. İnşallah bu toplantı bu programı hazırlamaya yönelik yararlı olur.” dedi.

Karaman'a Baktığımız Zaman Çok Önemli Bir Kent
Başkan Mustafa Toktay'ın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ise Karaman'a baktığımız zaman çok önemli bir kent olduğunu ifade ederek; “Bu sefer 3. çalıştayımızı yapacağız. Bizim burada bulunmamızın temel sebebi İlin turizm konusunda farklı açıdan gelişmesi için çalışmalar yapmak. İl dışına çıktığımız zaman dışardan gelen insanlar İlin farklı açıdan geliştiğini görmek istiyorlar. Sayın Başkanımız Toktay bunun için önemli çaba sarfetmekte. Aslında Karaman'a baktığımız zaman çok önemli bir kent. Bu kenti Kıbrıs'a gittiğinizde de görürsünüz. Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya'ya gittiğinizde de hep Karamanlı görürsünüz. Demekki biz coğrafi sınırları içinde olan farklı bir kentiz. Geçen ay Berlin'de TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy Beyle karşılaştık. Karaman'a gelip bir çalıştay tertip etme noktasında fikir birliğine vardık. Buradaki amaç Sayın Valimiz ile birlikte turizmi ayağa kaldırmak ve bir sektör haline getirmek. Bundan sonra amacımız tek bir ses tek bir yol olarak inşallah bu çalıştayı iyi bir şekilde programlayıp bu sektörde ufka yeni bir yol çizmek” dedi.

Şeytanın Bacağını Bir Türlü Kıramadık
Belediye Başkanı'nın konuşmasının ardından çalıştayda konuşan Vali Murat Koca; “Başkanımızın dediği gibi müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli. Bizim Karamanımız da un, şeker ve yağ mevcut. Ancak bir türlü helva yapmasını beceremedik. İlimiz gelişmekte, demiryolu ulaşımı gelişmekte, havaalanımız yapılacak. Konaklama alanlarımız iyi seviyede. Gelişmeye devam ediyoruz fakat ne hikmetse şeytanın bacağını bir türlü kıramadık.  Sayın Başkanımızın davetiyle TURSAB Başkanı Başaran Bey ve ekibi gelecekler. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak isteriz. Tarihi ve coğrafi doğa turizmini en iyi şekilde göstermek isteriz” dedi.
Konuşmaların ardından Turizm Çalıştayı programlama konusunda Kültür Müdürü, Rıza Duru ve toplantıya katılan işletme yetkilileriyle görüş alışverişi yapıldı. Soru cevap şekilde toplantı devam etti.

Son Güncelleme: 07.04.2016 10:20
Yorumlar