banner597

Türk Eğitim-Sen’den Tepki

Türk Eğitim-Sen Karaman şubesinin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün öğretmen norm kadro belirleme çalışmalarının hakkında basın açıklaması yapmıştır.

banner491
Türk Eğitim-Sen’den Tepki
banner567

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarının Yönetici ve Öğretmenlerin Norm Kadrolarına ilişkin Yönetmeliğin 16.Maddesi “İlkokullarda 10 dan az olmamak şartıyla açılan her şube için 1 sınıf öğretmeni norm kadrosu verilir.” şeklindedir.
 Karaman’da okulların öğrenci sayısı ve derslikler göz önünde bulundurulduğunda özellikle sınıf öğretmenliği alanında norm kadrolarında açığı bulunan eğitim kurumu neredeyse yoktur.
Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürütmekte olduğu çalışmaya göre sınıf şube sayıları 30 öğrenci kriterine göre düzenlenmeye çalışılmaktadır.
Bu durum Karaman merkezinde en az 32 öğretmenimizi mağdur edecektir.
Yapılmaya çalışılan bu düzenlemenin eğitim öğretimimize de katkısı olmayacağını düşünüyoruz.
Üstelik çalışmanın ön safhasındaki bilgilerde bazı değişimler olduğunu, Yem Sanayii İ.O,İbrahimbey İ.O gibi bazı okulların bu düzenlemenin dışına çıkarıldığını, gerekçesinin yabancı uyruklu öğrenci sayılarında yaşanabilecek değişim olduğunu öğrendik.
Yabancı uyruklu öğrencilerimizin yoğun olduğu okullarımızın istatistiği çıkarılmış mıdır bilmemekteyiz.
Bu çalışmanın devam etmesi halinde eğitim öğretim adına olumsuz sonuçlar doğacağını, eğitim çalışanları arasında adaletsiz bir durum ortaya çıkacağını değerlendiriyoruz.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 16:16
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner590

banner601