banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

TÜRKSOY Heyetinden Tuncay Akkoyun’a Ziyaret

Vali Tuncay Akkoyun, “4. Uluslararası Türk Dünyası Şöleni” kutlamaları kapsamında ilimizde bulunan Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Sultan Raev, Özbekistan Fergana Şehri Vali Yardımcısı Hurşid Ahmedov ile Kırgızistan, Özbekistan ve Kazakistan’dan gelen sanatçıları ağırladı.

YEREL 05.08.2022, 19:19 05.08.2022, 19:21
294
TÜRKSOY Heyetinden Tuncay Akkoyun’a Ziyaret
banner762

Valilik makamında Vali Tuncay Akkoyun’un ev sahipliği ile gerçekleşen ziyarette, Orta Asya ülkelerinde yaygın olarak kullanılan uzun boylu ve yaylı Türk çalgısı Dombra ve çeşitli enstrümanlar ile yapılan müzik dinletisinin ardından yöresel kıyafetlerle geleneksel halk oyunu gösterisi yapıldı.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultan Raev’den çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Tuncay Akkoyun, Türk kültürünün gelişmesi ve yeni nesillere doğru bir şekilde aktarılması konusunda özverili çalışma sergileyen TÜRKSOY'a önemli görevler düştüğünü belirtti.

“GÖNLÜMÜZ BİR”

Birliğimizin her daim devam edeceğini belirten Vali Tuncay Akkoyun, “Farklı ülkelerde yaşıyor olsak da bizler tek milletiz. Dilimiz bir, dinimiz bir, gönlümüz bir. Her ne olursa olsun kardeşliğimiz, birliğimiz bâki kalacaktır.” dedi.

Ziyaretlerinden dolayı Vali Tuncay Akkoyun, TÜRKSOY heyetine teşekkürlerini ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@