banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Ünver Fahiş Akaryakıt Zamlarına Değinerek Nakliyeci Esnafına Destek İstedi

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, TBMM’de konuşma yaparak fahiş akaryakıt zamlarından dolayı kontak kapatmak zorunda kalan nakliyeci esnafının kullandığı akaryakıttan ÖTV ve diğer vergi yüklerinin kaldırılması gerektiğini söyledi.

YEREL 23.06.2022, 11:37
113
banner762

“FAHİŞ ZAMLARIN SEBEBİ AKP İKTİDARIDIR”

Geçtiğimiz yıl 7,5 lira olan motorin fiyatının bu yıl %330 zamla 30 lirayı aştığına dikkat çeken Ünver, buna karşın; dünya piyasalarında 80 dolar civarında olan ham petrol fiyatının ise yaklaşık %50 artışla 110-120 dolar seviyesine yükseldiğini söyledi. Ünver sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Her zamdan sonra dışarıyı işaret eden iktidar yetkilileri, müsebbibi oldukları krizi "Kriz yok." diyerek geçiştirmeye çalışıyorlar. Ülkedeki fahiş zamların sebebi AKP iktidarıdır. Akaryakıttaki fahiş zamlar başta taşımacı ve nakliyeci esnafı olmak üzere tüm vatandaşların belini bükmektedir.”

“İKTİDARI GÖREVE DAVET EDİYORUM”

Konuşmasına fahiş akaryakıt zamlarından ötürü Karaman’daki dolmuş şoförlerinin kontak kapatmak zorunda kaldığını söyleyerek devam eden Ünver; “AKP'nin fahiş zamları taşımacı esnafı ile yerel yönetimleri ve halkı karşı karşıya getirerek toplumsal barışı tehdit eder hâle gelmiştir. Yapılması gereken, özellikle nakliyeci esnafının kullandığı akaryakıttan ÖTV ve diğer vergi yüklerini kaldırmaktır, iktidarı görevi davet ediyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@