banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Ünver'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

YEREL 24.11.2022, 08:41
51
Ünver'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
banner762

Ünver’in mesajı şu şekilde:

“Geleceğimizin mimarı, ülkemize faydalı, özgürce düşünebilen ve sorgulayan bireyler yetiştiren öğretmenlerimizin hem üzerine titrediğimiz evlatlarımız için hem de uğruna can verdiğimiz ülkemiz için yaptıkları görev kutsaldır. Geleceğin gençlerimizin, gençlerimizin ise öğretmenlerin eseri olduğuna vurgu yapan Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk de bu hususa, “Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.” sözleri ile dikkat çekmiştir.

Bugün kafası karışık iktidarın deneysel sistemleri arasında savrulan eğitim sistemi içinde atanamama gerçeği ile yüzleşen, atandığı zaman ise aldığı maaşla geçinemeyen, yoksulluk, baskı ve nice dayatma ile karşı karşıya kalan öğretmenlerimizin yaşadığı sorunlar ortadan kaldırılmadan eğitimde reform mümkün değildir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde; öğretmenlerimiz ve eğitim camiasının sorunlarının çözülmesi için çalışmalar yürüten Cumhuriyet Halk Partisi, eğitim politikalarına dayanak aldığı “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirme” anlayışı ile sürdürdüğü mücadelesine kararlılıkla devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle çevresine bilginin ışığını saçan bir eğitmenin torunu ve öğretmenin çocuğu olmaktan gurur duyduğumu belirterek, Cumhuriyetimizi genç nesillere, geleceğimizin teminatı olan o genç nesilleri de öğretmenlere emanet eden Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete irtihal eden Atatürk ilke ve inkılaplarına, Cumhuriyete ve çağdaş Türkiye ülküsüne bağlı tüm öğretmenleri saygıyla anıyor; dünyanın en kutsal ve en önemli mesleğini yapan kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@