banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Ünver TBMM’de Ayrancılı Üreticinin Sorunlarını Dile Getirdi

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Ayrancılı üreticilerin sorunlarını dile getirdi.

YEREL 17.11.2022, 12:27
221
banner762

Geçtiğimiz hafta sonu Ayrancı ve köylerini ziyaret ederek üreticilerin sıkıntılarını dinleyen Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, tespit ettiği sorunları ve vatandaşın beklentilerini TBMM’de dile getirdi.

“EN TEMEL SORUN: TARIMSAL SULAMA”

Karaman’ın Ayrancı ilçesinde yaşanan en temel sorunun tarımsal sulama olduğuna dikkat çeken CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, üreticinin beklentisinin ise Ayrancı Barajı'nda kapalı basınçlı sulamaya geçilmesi olduğunu söyledi. TBMM’de gerçekleştirdiği konuşmasının devamında, dünyanın en değerli 5 peynirinden biri olan Divle Obruk Peyniri’nin üretildiği Divle/Üçharman köyünde, küçükbaş hayvancılık yetiştirme maliyetlerinin yüksekliği ve yine tarımsal sulamadan kaynaklı sorunlar olduğunu aktaran Ünver, “Beklenti, yetiştirme maliyetlerinin düşürülmesi ve inşa edilecek sulama göletiyle kapalı basınçlı sulamanın sağlanması.” diye konuştu.

“TOPLULAŞTIRMA SORUNU ÇÖZÜLMELİ”

Ayrancı’nın en geniş arazilerine sahip olan Ambar köyünde ise temel sıkıntının, arazilerin kömür havzasında bulunması olduğuna dikkat çeken Ünver; “Bu sebeple toplulaştırma yapılamayan arazilerde yetersiz su kaynakları kapalı basınçlı sisteme alınamıyor. Beklenti, belirsizliğin sonlandırılarak arazilerin köylülerimizce randımanlı şekilde kullanımının sağlanması.” dedi. Ünver konuşmasının sonunda Tarım ve Orman Bakanlığı ile tüm ilgilileri göreve davet etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@