banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Vali Akkoyun Buğday Hasadına Katıldı

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, İslihisar köyünde 12 dekarlık alanda gerçekleşen buğday hasadı etkinliğine katıldı.

YEREL 26.07.2022, 22:54 26.07.2022, 22:59
489
Vali Akkoyun Buğday Hasadına Katıldı
banner762

Etkinlikte konuşan Vali Akkoyun, “Hasat gününde çiftçilerimizin yanında olarak hasat sevinçlerine ortak olmak istedik. Bu sene gerçekleşen yoğun yağışlar çiftçilerimize çok şükür iyi imkânlar sağladı. Tarım müdürümüzden de aldığımız bilgi, özellikle buğday hasadındaki verimliliğin gayet iyi olduğuna işaret ediyor. Hepinize bereketli, bol kazançlı hasatlar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

"İLERİ TEKNOLOJİ TARIM ALETLERİ, ÇİFTÇİLERİMİZE OLDUKÇA KOLAYLIK SAĞLAMAKTADIR”

Tarla sahibi çiftçiyle birlikte biçerdövere binerek bizzat buğday hasadını gerçekleştiren Vali Tuncay Akkoyun, “Çiftçilerimiz, devletimizin desteğiyle ileri teknoloji tarım aletlerini temin edip kullanmakta, işlerini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Çiftçilerimizin modern tarım aletlerini kullanması, zamandan ve işgücünden büyük ölçüde tasarruf sağlarken aynı zamanda mahsul verimliliğini de artırmaktadır.” şeklinde konuştu.

 “ÜLKEMİZİN GELİŞMESİNDE VE KALKINMASINDA ÇİFTÇİLERİMİZİN EMEKLERİ BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR”

Ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasında çifçilerin büyük emeklerinin olduğunu vurgulayan Vali Tuncay Akkoyun, “Ülkemizin bugün geldiği noktada çiftçilerimizin emeği büyük. Çiftçilerimizin ürettiği ürünler ticaret yapabilme imkânı sunarak ülkemizin ekonomisine ve kalkınmasına büyük katkı sağlamaktadır. ” dedi.

Hasat etkinliği sonrası civarda bulunan mevsimlik tarım işçileri ile bir süre sohbet eden Vali Akkoyun, işçilerin ihtiyaç ve taleplerini dinledi.


Etkinliğe ayrıca Ak Parti Karaman Milletvekili Av. Selman Oğuzhan Eser, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Mustafa Çetinkaya, İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Yener Terlemez ve çiftçiler de katıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@