banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Vali Akkoyun: “Hiç Kimsenin Keyfi, Bir Candan Kıymetli Değildir”

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, Kazımkarabekir ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek köy ve mahallelerdeki ihtiyaçlar hakkında bilgiler aldı.

YEREL 27.07.2022, 12:03 27.07.2022, 12:06
344
Vali Akkoyun: “Hiç Kimsenin Keyfi, Bir Candan Kıymetli Değildir”
banner762

Kâzımkarabekir Kaymakamlığında gerçekleşen buluşmada Vali Tuncay Akkoyun, son günlerde hava sıcaklığının artması ve nem oranının düşmesiyle ortaya çıkması muhtemel yangın olayları ile ilgili muhtarlardan dikkatli olunmasını ve özellikle anız yakılmasının önüne geçilmesi hususunda çiftçilerin ikaz edilmelerini istedi.

“VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN SULARIN KLORLANMASINA DİKKAT EDELİM”

Daha sonra Vali Tuncay Akkoyun, içme sularının klorlanması hakkında muhtarları uyararak, “Köylerimizde içme sularımızın, Sağlık Bakanlığımızın standartlarına uygun olarak klorlanmasını muhakkak gerçekleştirelim, bu konuda azamî hassasiyet gösterelim.” ifadelerini kullandı.

“KÖY VE MAHALLELERDE BİR SORUN OLDUĞUNDA BİZE BİLDİRİN”

Muhtarlardan, köy ve mahallelerde bir sorun ortaya çıkması halinde bilgilendirme yapmalarını isteyen Vali Akkoyun, “Sizler, devletimizin en uç noktadaki temsilcilerisiniz. Siz muhtarlarımız, halkın içinde yer alarak kılcal damar görevi görüyorsunuz. Köy ve mahallelerde bir sorun olması halinde bize muhakkak bilgi veriniz.” dedi.

“HİÇ KİMSENİN KEYFİ, BİR CANDAN KIYMETLİ DEĞİLDİR”

Vali Akkoyun ayrıca düğün, kına, sünnet ve asker uğurlama gibi özel zamanlarda havaya ateş açılmaması konusunda muhtarlardan dikkatli olmalarını isteyerek, “Hiç kimsenin keyfi, bir candan kıymetli değildir. En mutlu ânımızı, vicdanımızı bir ömür sızlatacak hüzünlü bir âna çevirmeyelim.” ifadelerini kullandı.

Son olarak Vali Akkoyun, muhtarlardan görev yerlerindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla ilgili hassasiyet göstermelerini vurgulayarak, "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ilk elden sizler ulaşıyorsunuz. Bu konuda özellikle hassasiyet göstererek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmanızı istiyorum. Sizlerin de desteğiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşarak yardım elimizi esirgemeyecek ve inşallah dertlerine derman olacağız" şeklinde konuştu.

Toplantıya Kâzımkarabekir Kaymakamı Muhammed Enes Çıkrık, İl Emniyet Müdür Vekili Mehmet Oğuzhan, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Mustafa Çetinkaya ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Yener Terlemez de katıldı

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 16 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@