banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Vali Akkoyun Özel Gereksinimli Vatandaşlarla İsmet Paşa Caddesi’nde Yürüyüş Gerçekleştirdi

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, özel gereksinimli Sara Danış ve Mehmet Kılıç ile Millet Bahçesi’nde buluşarak, gündelik rutinlerinde dışarıda karşılaştıkları veya karşılaşmaları muhtemel olan hareket kabiliyetlerini kısıtlayıcı zorlukları yerinde müşahede edebilmek amacıyla İsmet Paşa Caddesi’nde bir yürüyüş gerçekleştirdi.

YEREL 22.07.2022, 10:57 22.07.2022, 10:58
189
Vali Akkoyun Özel Gereksinimli Vatandaşlarla İsmet Paşa Caddesi’nde Yürüyüş Gerçekleştirdi
banner762

“ÖZEL GEREKSİNİMLİ KARDEŞLERİMİZİN YAŞAMIŞ OLDUĞU SORUNLARI ÇÖZMEK, YAŞAMLARINI KOLAYLAŞTIRMAK ASIL AMACIMIZ”

Yürüyüş esnasında Sara Danış ve Mehmet Kılıç’ın karşılaştığı engelleri gözlemleyen Vali Tuncay Akkoyun, “Bu yürüyüş ile bu caddeyi bir de sizinle tanıyacağız. Ben buraya defalarca geldim ama şu an sizlerle birlikte farklı bir bakış açısıyla buraları dolaşıyoruz. Özel gereksinimli kardeşlerimizin yaşamış olduğu sorunları çözmek, yaşamlarını kolaylaştırmak asıl amacımız. Sizlere gerekli desteği sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Vali Tuncay Akkoyun, özellikle rampa ve kaldırımlarda bulunan ızgaraların sorun teşkil ettiğini belirten Sara Danış ve Mehmet Kılıç’ın talepleri üzerine gerekli düzenlemelerin yapılacağını belirtip, “Bu caddeden eşit faydalanmak herkesin hakkı, bu hususta duyarlı olmak da tüm vatandaşlarımızın ortak görevidir.” dedi.

Yürüyüşün ardından Cambazkadı Parkı'nda (Kütüklü Park) Sara Danış ve Mehmet Kılıç ile çay eşliğinde bir süre sohbet eden Vali Tuncay Akkoyun, “Bugün sizlerle buluşmak bize çok şey kazandırdı. Empati yapma fırsatı bulduk. Bizler de sizin sayenizde Valilik binamızı yeniden gözden geçirecek ve gerekli düzenlemeleri yapacağız. Bu vesile ile vatandaşlarımızdan, özel gereksinimli kardeşlerimize yardımcı olmalarını, özellikle toplu taşımalarda ve diğer umumî yerlerde gereken hassasiyeti göstermelerini istiyoruz.” dedi.

Özel gereksinimli vatandaşlarımıza tahsis edilen araç park alanları ile ilgili sorun yaşadıklarını belirten Sara Danış ve Mehmet Kılıç'ın talepleri üzerine Vali Tuncay Akkoyun, kurumlara gerekli talimatları verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@