banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

Vali Işık, İl Özel İdaresi Envanterine Katılan Araçların Teslim Törenine Katıldı

Vali Mehmet Alpaslan Işık, İller Bankasının hibesiyle ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının katkılarıyla ilimiz köylerinin hizmetlerinde kullanılmak üzere il özel idaresine gönderilen araçların teslim törenine katıldı.

YEREL 19.05.2021, 16:46
172
Vali Işık, İl Özel İdaresi Envanterine Katılan Araçların Teslim Törenine Katıldı
banner762

İl Özel İdaresi bahçesinde gerçekleşen programda beraberindeki heyet ile teslimi yapılan araçları inceleyen ve bilgiler alan Vali Işık, “bu araçlarımızla artık asfalt kaplama işleri çabuk ve seri olarak yapılacak ve asfalt plent tesisimiz ile köy yollarımıza soğuk asfalta göre çok daha kaliteli ve uzun ömürlü yol hizmeti ve konforlu bir ulaşım sunulacak” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti ve hayırlı olması temennisinde bulundu.

Daha sonra yapılan örnek asfalt serme çalışmasını ve asfalt plent eleme tesisini inceleyerek bilgiler alan Vali Işık çalışan personellere kolaylıklar diledi.

Programda, il özel idaresi tarafından yapılan bilgilendirmede; İller Bankası hibesiyle ilimiz köy yollarının asfalt kaplamasını yapmak üzere kombi asfalt satı kaplama aracı alındığını, ayrıca Çevre Şehircilik Bakanlığının katkıları ile 431 adet çöp konteyneri ve çöp kamyonu alınarak ilimiz köylerinin hizmetine sunulduğu belirtilerek, kombi aracımızın teknik özelliklerinin ise 9 ton kapasiteli bitüm ve 15 ton kapasiteli mıcırı aynı araç üzerinde taşıdığından asfalt kaplama işlerinin çabuk ve seri yapılacağı ve dar köy yolları ve dağlık engebeli yollarda kaliteli asfalt kaplama işini yapabilen bir araç olduğu ifade edildi.

Gerçekleştirilen araç teslim törenine; Vali Mehmet Alpaslan Işık’ın yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Evren Çakır, İl Genel Meclis Başkanı Eyyup Çayır ve sorumlu olduğu ilçeleri temsilen il genel meclis üyeleri ve il özel idaresinin ilgili birim personelleri katıldı.

Araç teslim törenin ardından beraberindeki heyet ile ilimiz merkeze bağlı Dereköy yolunda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Vali Mehmet Alpaslan Işık, yetkililerinden ve Dereköy muhtarı Şaban Cingil’den bilgiler aldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@