banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Vali Işık: “İlimizi Sizlerle Birlikte Yönetiyoruz”

İlimiz Merkeze bağlı köy muhtarlarının katıldığı muhtarlar toplantısı Vali Mehmet Alpaslan Işık başkanlığında gerçekleştirildi.

YEREL 23.02.2022, 14:40 23.02.2022, 14:43
346
Vali Işık: “İlimizi Sizlerle Birlikte Yönetiyoruz”
banner762

Valilik Karamanoğlu Mehmetbey Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Mehmet Alpaslan Işık’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Mehmet Özmen, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Toplantının hayırlı olması temennisinde bulunarak konuşmasına başlayan Vali Mehmet Alpaslan Işık, Kovid-19 ile mücadele noktasında muhtarlara uyarılarda bulunarak “Bilindiği gibi iki yıldır kovid-19 ile mücadele ediyoruz. Karaman olarak kovid-19 ile mücadelede son döneme kadar gayet başarılı idik. Fakat şu anda büyük bir yükselişe geçtik, geçtiğimiz hafta itibariyle vaka sayısındaki artışın en fazla olduğu iller arasındayız maalesef. İl Sağlık Müdürümüzün verdiği bilgiler doğrultusunda bu haftada bir yükseliş yaşayabiliriz, ancak bu yükseliş geçen haftaki kadar pik yapmayacak, artık plato çizmeye başlayacağız. Bunun temel nedeni tedbirlerin bırakılmasından kaynaklanıyor. Sizden ricam köylerinizde en azından maske konusunda kahvelerde, toplu alanlarda vatandaşlarımızın maskeye mesafeye uymasını sağlamanız. Mümkün olduğunca bir araya gelmelerini önlemeye çalışmanız yayılımının durması açısından önemli. Bununla birlikte aşılanma oranının yüksek olması da verilen mücadelenin başarıya ulaşması açısından çok önemli. Hasta sayısının artmasına rağmen hastane doluluk oranında büyük bir artış yaşanmadı ancak ama yarın ne olacağının garantisi yok. Bu konuda tedbirlere riayet etmek hastalığın yayılımın önlenmesi açısından önem arz ediyor. Bu konudaki duyarlılığımızı ve mücadelemizi sonuna kadar sürdürmemiz gerekiyor. Biz bu uzun soluklu mücadeleyi birlikte verdik ve çok güzel bir şekilde tamamladık gibiydi ama son artışlar durumun seyrini değiştirdi. Bu mücadeleyi kazanmamız için toplumun her kesimine önemli görevler düşüyor. Hep beraber el birliği ile bu mücadeleyi kazanabiliriz. Sizler bizim sahadaki elimiz kolumuzsunuz. İlimizi sizlerle birlikte yönetiyoruz.” dedi.

Konuşmasının devamında ilimizin yağış açısından bereketli bir yıl geçirdiğini belirterek yağışların halkımızın ve özellikle çiftçilerimizin yüzünü güldürdüğünü ifade eden Vali Işık, “Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle kapanan yolların açılması ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması noktasında il özel idaresi ekiplerinin yanı sıra trafiğin sağlıklı ve güvenli bir şekilde işlemesi için mücadele eden jandarma ve emniyet trafik ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi. İlimizde etkisini sürdüren kar yağışıyla birlikte tarımsal alanlarımızın zarar gördüğünü, yoğun kar yağışı nedeniyle sera ve ahırların çöktüğünü söyleyen Vali Işık, AFAD İl Müdürlüğü ve Tarım Müdürlüğünün çalışmalarıyla meydana gelen hasarların en aza indirildiğini söyledi. Elektrik kesintileri ve elektrik arızalarına da değinen Vali Işık, elektrik kesintisi konusunda ilimizde büyük bir eksiklik yaşanmadığını belirterek elektrik konusunda yaşanan sıkıntılara anında müdahale ederek çözüme kavuşturan MEDAŞ ekiplerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Toplantının devam eden bölümünde İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun tarafından yapılan sunumda son dönemde yaşanan vaka sayısındaki artışın nedenleri ile Covid-19 salgını ile mücadele noktasında alınması gereken tedbirler ve aşılama çalışmaları hakkında katılımcılar bilgilendirildi. İl bazında ilgili kurum müdürlerinin de kendi alanlarıyla ilgili yapılan çalışmalara dair yaptıkları bilgilendirmelerin ardından soru cevap kısmıyla devam eden toplantının sonunda Vali Mehmet Alpaslan Işık, muhtarlara ve katılımcılara katkılarından ve katılımlarından dolayı teşekkür ederek, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam temennisinde bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@