banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Vali Işık, Özel Eğitim Uygulama Merkezini Ziyaret Etti

Vali Mehmet Alpaslan Işık, özel eğitime gereksinim duyan zihinsel engelli çocukların eğitim ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak ve eğitim kalitesini yükseltmek için engelli çocuklara yönelik eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Özel Eğitim Uygulama Merkezini ziyaret ederek okul öğrencileriyle bir araya geldi.

YEREL 23.03.2021, 22:38 23.03.2021, 22:42
455
Vali Işık, Özel Eğitim Uygulama Merkezini Ziyaret Etti
banner762

Özel Eğitim Uygulama Merkezine gerçekleştirdiği ziyarette eğitim öğretim faaliyetlerinin devam ettiği sınıflarda incelemelerde bulunarak öğrencilerin derslerine katılan Vali Işık, 21 Mart Dünya Dowm Sendromu Farkındalık Günü’nde yoğunluk nedeniyle bir araya gelemediği dowm sendromlu çocukları ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

Ziyarette çocuklarını bekleyen veliler ile bir süre sohbet eden ve okulun iş uygulama bölümlerini de inceleyen Vali Işık, zihinsel, duygusal ve bedensel yönden dengeli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmelerinin yanı sıra sosyal hayata dönük olarak yaşam becerilerini kazanmış sosyal bireyler olmasına yönelik verilen eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili okul müdürü Barbaros Orman’dan bilgiler aldı.

Eğitim uygulama merkezine gerçekleştirdiği ziyaret sırasında okul öğrencileriyle yakından ilgilenen Vali Işık, eğitimlerini sürdüren okulun özel öğrencileriyle yaptıkları çalışmalar ve ileriye dönük hedefleri hakkında bir süre sohbet etti.

Vali Mehmet Alpaslan Işık'ın Eğitim Uygulama Okuluna gerçekleştirdiği ziyaret İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun'da eşlik etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@