banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Vali Işık’ın 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

YEREL 18.03.2022, 11:14 18.03.2022, 11:15
51
Vali Işık’ın 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı
banner762

Vali Mehmet Alpaslan Işık, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Günü nedeniyle yayınladığı mesajında: “Çanakkale Deniz Zaferi, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan mücadeleci ruhunun, bir ulusun, bir coğrafyayı nasıl vatan yaptığının, aziz milletimizin sahip olduğu ve özünde var olan kahramanlık duygularının bir ifadesidir.

 “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini kabul ettirerek ebedi varlığımızın daim olacağının, rengini şehitlerimizin al kanından alan bağımsızlığımızın sembolü ay yıldızlı al bayrağımızın ilelebet dalgalanacağının teminatıdır.

Sadece geçmişimizin aziz bir hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün en güçlü ilham kaynaklarından biri olarak da Çanakkale Zaferi’nde canı ve kanı pahasına mücadelesini sürdüren kahraman ecdadımızın sahip olduğu aynı ruh ve anlayışla birlik ve beraberlik içinde gelecek nesillere bu bilinci aktaracağız.

Çanakkale Zaferi’ndeki diriliş ruhunu gelecek nesillere taşıdığımız sürece, milli şuura sahip gençlerimiz yetiştikçe ülkemizin geleceği daha aydınlık olacaktır.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 28 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@