banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Vali Işık’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Vali Mehmet Alpaslan Işık, 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

YEREL 28.08.2021, 13:33
102
Vali Işık’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
banner762

Vali Işık yayınladığı kutlama mesajında; “Geçmişi zafer, şan ve şerefle dolu Aziz Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığındaki ordularımızla kazandığımız, Cumhuriyete hayat veren Kurtuluş Savaşı'nın tacı büyük zaferinin 99’uncu yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

30 Ağustos Zaferiyle aziz milletimiz, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş ve bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir. 99 yıl önce yaşananlar, bizlere bugünü armağan edenlerin zaferiydi. Bıraktıkları miras çok az millete nasip olacak kadar büyük ve gurur vericidir.

Bugün böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle geleceğimize bakmak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır.

Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

30 Ağustos Zaferi’nin 99’ uncu yıl dönümü dolayısıyla Karaman halkının Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@