Vali Meral, Önder Oluyor

Vali Fahri Meral, sağlıklı yaşam için sporun hayatımızdaki önemini belirtmek ve toplumumuzda farkındalık oluşturabilmek için yürüyüş etkinliğine katıldı.

banner491
Vali Meral, Önder Oluyor
banner567
HABERİN GALERİSİ
Vali Meral, Önder Oluyor

Vali Meral, Önder Oluyor

Vali Fahri Meral, Karaman’a geldiğinden günden buyana spor ve sportif faaliyetlere verdiği destekle öne çıkıyor. Vali Meral önderliğinde her sabah saat: 06.30 ile 08.00 arasında il protokolü ve vatandaşlar sağlıklı yaşam yürüyüşü gerçekleştiriyor. Spor alanında öncü olan Karaman Valisi Fahri Meral, sağlıklı yaşam yürüyüşlerini tüm Karaman halkına yaymak için yürüyüş programları düzenlemeye başladı.

İlk program kapsamında Vali Hakkı Teke Ormanında düzenlenen yürüyüşe Vali Fahri Meral, eşi Zehra Meral, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, İbrahim Bey İlkokulu Müdürü ve yöneticilerinin yanı sıra 8/A sınıfı öğrencileri de katıldı. Yürüyüş öncesinde öğrencilerle bir araya gelerek onlarla spor üzerine kısa bir süre sohbet eden Vali Meral, sporun yaşamımızı daha sağlıklı bir şekilde sürdürebilmemiz için önemli olduğunu ve toplumun en alt kesiminden en üst kesimine kadar herkesin bu bilinçle hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz haftalarda ziyaret ettiği İbrahim Bey ilkokulunda öğrencilerle bir araya gelen ve sohbet sırasında öğrencilere spor yapıp yapmadıklarını soran Vali Meral, öğrencilere hafta sonu birlikte yürüyüş yapmak için söz verdiklerini ve bu sözlerini yerine getirmek için yürüyüş etkinliğine katıldıklarını söyledi. Böyle bir etkinliğe öğrencilerle birlikte katılmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Vali Meral, gelecek nesillerimizi hayata daha sağlıklı bir şekilde hazırlayabilmek için sporu sevdirecek bu tür etkinliklerin sıklıkla düzenlenmesi gerektiğini ve sporun toplumumuzun tüm kesimlerine yayılması için çalışmalar yürütülmesi gerektiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 14:34
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535