banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

banner722

Vali Meral’in İstiklâl Marşımızın Kabulünün Yıl dönümü Mesajı

Vali Fahri Merali İstiklal Marşımızın kabulünün yıl dönümü vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.

YEREL 12.03.2020, 13:12 12.03.2020, 13:18
690
Vali Meral’in İstiklâl Marşımızın Kabulünün Yıl dönümü Mesajı
banner762

Meral, İstiklal Marşımızın kabulünün yıl dönümü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; “İstiklâl Marşımızın, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 99’uncu yıl dönümünü kutluyoruz.

Büyük şair Mehmet Akif Ersoy’ un yazmış olduğu şiir, 12 Mart 1921 tarihinde devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembolü olan İstiklâl Marşımız olarak kabul edilmiştir. Ömrünü vatana ve millete adamış milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, bu uyanış destanında bir milletin yeniden var olması, yeniden tarih sahnesinde hak ettiği yeri alması ve şahlanması vardır.

Bu eşsiz mücadele vatan şairi Mehmet Akif’in yazdığı İstiklâl Marşı’nın mısralarıyla ölümsüzleştirilmiştir. İstiklâl Marşı milletimizin ezelden ebede giden yolculuğunu, ruh derinliğini, gönül yüceliğini, manevi değerlerini, milli kimliğini, vatan sevgisini en müstesna biçimde anlatmaktadır.
Bizler, bugün bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşıyor, büyük hedeflerimize doğru yürüyor isek, bunu İstiklâl Marşı’nı yazdıran ruha, canı pahasına bu toprakları vatan yapan ve koruyan ecdadımıza borçluyuz.

Bize ve genç nesillerimize düşen en temel vazife; bu mücadeleyi daima diri tutmaktır. Bu mücadelenin sadece bugün değil, yarın da yaşaması için gayret etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 99’ uncu yıl dönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklâl Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün İstiklâl Kahramanlarımızı minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 07 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@