banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Vali Talimatı Verdi, İlave Tedbirler Alınacak

Karaman’da yaklaşan kış mevsiminde yaşamı olumsuz etkileyecek durumlara karşı alınacak tedbirlerin değerlendirilmesine yönelik toplantı düzenlendi.

YEREL 23.11.2022, 10:13
698
Vali Talimatı Verdi, İlave Tedbirler Alınacak
banner762

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda kış mevsiminde olağan yaşamı olumsuz etkileyecek durumları engellemek ve trafikte yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçmek amacıyla yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler değerlendirildi.

Vali Tuncay Akkoyun, kış mevsiminde yoğun kar yağışı, sis ve buzlanma gibi sebeplerle yolların trafiğe kapanması durumunda taşıtların karayoluna çıkmalarına müsaade edilmemesi, alternatif güzergâhların belirlenmesi ve gerekli diğer tedbirlerin alınmasının yanı sıra ilgili kurum ve kuruluşlar ile Belediyenin, kendi görev alanlarına giren konularda gerekli ilave tedbirleri alması ve özellikle karla mücadele kapsamında kullanılan araç, gereç ve donanımlarının tam ve çalışır vaziyette bulunmalarının sağlanması hususunda talimatlar verdi.

Toplantıda ayrıca olumsuz hava koşulları sebebiyle enerji ve iletişim hatlarında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına alınacak tedbirler ve gerçekleştirilecek çalışmalar da ele alındı.

Toplantıda İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Mustafa Çetinkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Gücüyener, ilgili kurum müdürleri ve Enerji Gaz A.Ş, Türk Telekom, TEİAŞ ile MEDAŞ yetkilileri de yer aldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@