banner464

Vali Tapsız Gazeteciler İle Buluştu

Karaman Valisi Süleyman Tapsız; “Sizlerin tavrı, sizlerin yapmış olduğu haberler ve birliğe, beraberliğe vermiş olduğunuz destekten dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Tapsız Gazeteciler İle Buluştu

Karaman Valisi Süleyman Tapsız; “Sizlerin tavrı, sizlerin yapmış olduğu haberler ve birliğe, beraberliğe vermiş olduğunuz destekten dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

10 Ocak 2017 Salı 12:36
666 Okunma
Vali Tapsız Gazeteciler İle Buluştu

Karaman Valisi Süleyman Tapsız, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Karaman’da görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Polisevi’nde düzenlenen kahvaltı programına, Vali Süleyman Tapsız, Garnizon Komutanı J.Alb. İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Levent Tutuk ve basın mensupları katıldı.

Kahvaltı sonrası Karaman’da görev yapan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Vali Süleyman Tapsız, basın mensuplarının birlik ve beraberliğe verdiği destekten dolayı kutlayarak şunları söyledi;

“Önemli olan birlik ve beraberlik içerisinde olmak. Böyle günler ise bir araya gelmemize vesile oluyor. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Türkiye üzerine çok çeşitli oyunlar oynanıyor. 15 Temmuz öncesinden itibaren başlayan bir süreç ve ardından 15 Temmuzda daha sonra da terör olayları ülkemizde oynanan oyunların halen devam ettiğini gösteriyor. Bunların üstesinden gelmek için birlik ve beraberliğimize sahip çıkmamız gerekli. Karaman’da bunu en güzel şekilde gösteren illerimizin başında geliyor. Burada gerçekten tek ses tek yürek olduk. Buda bizi yönetici olarak her zaman mutlu etti ve gurur duyduk. Sizlerin tavrı, sizlerin yapmış olduğu haberler ve birliğe, beraberliğe vermiş olduğunuz destekten dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Hiç birinizden aykırı bir ses çıkmadı. Elbette hepinizin farklı siyasi görüşleri ve düşünceleri mutlaka var. Ama söz konusu olan vatansa gerisi teferruattır. Burada ülkemizin bekası söz konusu. O nedenle Kurtuluş Savaşında olduğu gibi ileride tarih bunları da yazacak. İşte burada dik durmak, vatanından milletinden yana olmak çok çok önemli. Biz tarihimiz boyunca bu tür vadereler atlattık. Bugün de bunların farklı bir versiyonu uygulanıyor. Çevremizde bir ateş çemberi var bizi onun içerisine çekmeye çalışıyorlar. Ama buna fırsat vermeyeceğiz.”

“KARAMAN TERÖR OLAYLARINA PİRİM VERMİYOR”
15 Temmuz ve terör olaylarına değinen Vali Tapsız, Karaman halkının teröre pirim vermediğini vurgulayarak, “Karaman insanı devletine saygılı, devletine bağlı ve son zamanlarda yaşanan terör olaylarına pirim vermiyor ve gerçeği de görüyor. Emniyet müdürlüğümüz ve jandarma komutanlığımızda yanımızda. Bölgemizde hiçbir terör olayı yok. Ama yine de bununla ilgili bütün tedbirleri alıyoruz. 5 ayrı bölgede 24 saat esasına göre yol aramalarımız devam ediyor. Arkadaşlarımızın sayıları çok az olmasına rağmen vefakar bir şekilde çalışmalarına devam ediyor” dedi.

“İLİMİZDE ÇOK CİDDİ YATIRIMLAR VAR”
Vali Süleyman Tapsız, kahvaltı programında Karaman’daki yatırımlardan da bahsederek, şunları aktardı;
“Büyüklerimiz, milletvekillerimiz ve idarecilerimizle güzel bir bütünleşme var. İlimizde çok ciddi yatırımlar var. Biz bunları planlıyoruz. Her alanda, eğitimde, sağlıkta, sporda ve ulaştırmada büyük yatırımlar var. Mesela havaalanı programa alınmış olması büyük bir niğmet. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tarımda daha yeni 1460 büyük baş hayvan hibe olarak dağıtımı yapıldı. Polis okulumuz açıldı. Raybüs ile ilgili sıkıntılarımız vardı. Gerekli yerlerle görüştüm ve sıkıntıların çözüldüğünü söylediler. Bu yıl sonunda hızlı tren de başlayacak. Bu gibi yatırımlar da ilimiz için cazibe merkezi olması yönünde büyük adımlar.
Karaman eğitim konusunda da çok şanslı. Derslik başına düşen öğrenci sayısı 20’den fazla değil. Devlet okullarında ideal bir rakam. Biz şimdi eğitim seviyemizi, eğitim kalitemizi artıracağız. Bugün öğleden sonra da 2 tane hayırseverimiz ile okul protokolü imzalayacağız. Hayırseverlerimiz de Allah’a şükür elini taşın altına koyuyor. Bizde bunları teşvik edeceğiz. Yine başka hayırseverlerimizi de bekliyoruz.”

“ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜZÜ TEBRİK EDİYORUM”
Kahvaltı programına katılan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününün kutlayan Vali Tapsız, sözlerine şu şekilde son verdi;
“Karaman’da yönetici olarak görev yapmaktan mutlu olduğumu ve memnun olduğumu söylemek istiyorum. Güzel bir ahenk var burada. Güç birliği olduğu sürece güzel şeyler olacak. Çalışan gazeteciler gününüzü tebrik ediyorum. Ayrıca idareciler günü olduğu için idareci arkadaşlarımızın da idareciler gününü kutluyorum.”

Son Güncelleme: 10.01.2017 12:38
Yorumlar