banner464

Vali Tapsız’dan Ziyaretler

Karaman Valisi Süleyman Tapsız, bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Vali Tapsız’dan Ziyaretler

Karaman Valisi Süleyman Tapsız, bir dizi ziyaretlerde bulundu.

21 Kasım 2016 Pazartesi 15:31
505 Okunma
Vali Tapsız’dan Ziyaretler
Vali Tapsız’dan TKDK İl Koordinatörlüğüne Ziyaret
Vali Süleyman Tapsız, Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğüne ziyarette bulundu.

Kurumu gezerek incelemelerde bulunan Vali Tapsız, ziyarette İl Koordinatörü Özgür Öztürk’ten kurumun işleyişi, yapısı ve devam eden çalışmalar ile projeler hakkında bilgiler aldı.

İlimize daha fazla yatırım kazandırabilmek için destek verilen sektörler üzerinde değerlendirmelerin ele alındığı ziyarette, İl Koordinatörü Öztürk, bugüne kadar destek verilen IPARD I yatırımları ve ayrıca bu yıl içerisinde kabul edilen ve incelemesi devam eden IPARD II projeleriyle ilgili olarak Vali Tapsız’a bilgiler verdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne ve Defterdarlığa Ziyaret
Ziyaretler kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünü ziyaret ederek kurumda incelemelerde bulunan Vali Tapsız, İl Müdür Vekili Orhan Özçalık ile birimleri gezerek müdürlük personeliyle tanıştı.

İl Müdür Vekili Orhan Özçalık, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından il genelinde yapılan çalışmalar ve devam eden projeler hakkında Vali Tapsız’a bilgiler verdi.

Dünyanın en lezzetli peynirlerinden birisi olan Divle peynirinin ülkemizde ve dünyada tanıtımının sağlanarak markalaşması için gerekli çalışmaların yapılacağını söyleyen Vali Tapsız, bu konuda bölge halkıyla birlikte ortak hareket edeceklerini söyledi.

Elma yetiştiriciliği konusuna da değinen Vali Tapsız, Karaman’ın önemli ekonomik girdilerinden birisi olan elma sektörüne işlerlik kazandırılması ve ülke ekonomisindeki yerini alabilmesi için üretimdeki kalite ve kapasitenin arttırılmasına yönelik çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

Vali Tapsız, tarım ve hayvancılığın ön planda olduğu ilimizde üretici birliklerinin sayısının arttırılması ve mevcut birliklerin yapılacak çalışmalarla daha aktif bir konuma gelmesi ve markalaşmasının önemine değindi.

Vali Süleyman Tapsız, daha sonra Defterdarlığı ziyaret etti. İl Defterdarı İhsan Mintaş tarafından karşılan Vali Tapsız’a, kurumun çalışmalarıyla ilgili brifing sunuldu.

Defterdarlık birim müdürlerinin de katıldığı ziyarette, kamu kurumlarında çalışan tüm personelin işini layıkıyla yapması gerektiğini ifade eden Vali Tapsız, “Kamu görevlisi olarak hepimiz, görevimizi layıkıyla yerine getirme konusunda sorumlu, gayretli, doğru ve dürüst olmamız gerekir” dedi.
Son Güncelleme: 21.11.2016 15:38
Yorumlar