banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Vali Tuncay Akkoyun’un 10 Kasım Mesajı

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

YEREL 09.11.2022, 16:04
112
Vali Tuncay Akkoyun’un 10 Kasım Mesajı
banner762

Akkoyun, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Millî mücadelemizin başkumandanı, Cumhuriyetimizin bânisi Gazi Mustafa Kemâl Atatürk’ü vefatının 84. yıl dönümünde saygıyla ve minnetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; hayatını ülkesine ve milletine adayarak, içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güçle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir.

Atatürk, “Birinci vazifen; Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.” sözü ile hedeflerimizi yıllar önce net olarak ifade etmiştir. Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde elde ettiğimiz kazanımlar, bu hedefe kararlılıkla yürüdüğümüzün en bariz ispatıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartmak için kadim birikimimiz ve şanlı tarihimizden aldığımız güç ve ilhamla bugüne kadar var gücümüzle çalıştık, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle ebediyete irtihalinin 84. sene-i devriyesinde istiklâl mücadelemizin başkumandanı, Cumhuriyetimizin bânisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları ile cennet vatanımız, ay yıldızlı bayrağımız uğruna canlarını fedâ eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle, hürmetle ve şükranla yâd ediyorum.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@