banner828

banner590

Son Dakika
banner722

Yaşar Çalışkan, Amatör Ligler İle İlgili Açıklamada Bulundu

Karaman Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Yaşar Çalışkan, pandem sürecinde amatör liglerin durumu hakkında basın açıklamasında bulundu.

banner824
YEREL 22.09.2020, 14:38
153
Yaşar Çalışkan, Amatör Ligler İle İlgili Açıklamada Bulundu
banner762

Çalışkan, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı basın açıklamasında;

Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör ve 1. Amatör Lig ile ilgili nihai karar, TFF Sağlık Kurulu ile Bilim Kurulu’nun vereceği raporun ardından belli olacaktır. KARAMAN olarak BAL ve Yerel amatör liglerinin oynanmasından yanayız. Ancak nihayetinde ilgili karar TFF Sağlık Kurulu ile Bilim Kurulu raporları ve önerileri doğrultusunda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilecektir.

Bir belirsizlik gibi görünse de Yılda 120 bin müsabakayı oynatma başarısı gösteren ASKF’ler , Futbol il temsilciliği ve Tertip komitelerimiz şartlar olgunlaşırsa tekrardan müsabakaların oynanması için hazırdır.

Dünya ve ülkemiz genelinde hüküm süren pandemi durumuna göre TFF müsabakaların oynanması yönünde bir dizi kararlar alacaktır. Sayın Genel Başkanımız Ali Düşmez müsabakaların oynanması ile ilgili yoğun çaba sarf etmektedir.

Futboldan evine ekmek götüren on binlerce amatör futbolcu ve teknik adamlar, hakemler, saha komiserleri ve birçok görevli durumuna bakılınca, oynanması yönünde talepleri haklıdır.

Ancak bugün başlanması, salgının daha olumsuz bir hale gelmesi durumunda, liglerin durdurulması ya da yok sayılması gibi ayrı bir kaos oluşturacaktır. Görünen o ki; profesyonel müsabakaların oynanmasında bile sorunlar yaşanır iken ve bazı müsabakaların oynanmaması gerçeğinden hareketle, Amatör müsabakaların Ocak ayından önce başlaması pek mümkün gibi durmuyor.

Şahsımın da yönetiminde bulunduğu amatör kurulun bütün üyelerinin amatör futbolcu ve teknik adamların, hakemlerin, saha komiserlerinin ve diğer görevlilerin sıkıntılarına son verilmesi için ve bir çok ilin tek sosyal aktivitesi durumunda olan BAL ve Yerel amatör müsabakalarının oynanması yönünde görüş birliğinde olduğu bilinmelidir.

Sonuç olarak; beklentimiz hepimizin alacağı tedbirlerle bir an önce salgının önüne geçilmesi, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, TFF Sağlık Kurulu ve her il hıfzıssıhha kurullarının görüşleri doğrultusunda liglerin oynanması yönünde gerekli izinlerin verilmesidir.

TFF Başkan Vekili, Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez gerekli kurullarla yaptığı ve yapacağı görüşmeler sonucunda konu ile alakalı gerekli açıklamayı en kısa zamanda  yapacaktır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
-0°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak 06:26
Güneş 07:50
Öğle 13:04
İkindi 15:45
Akşam 18:07
Yatsı 19:26

Gelişmelerden Haberdar Olun

@