banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Yasim Koz: “Sağlık Camiasının Her Daim Yanlarında Olacağız”

Yazılı basın açıklamasında bulunan Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Yasim Koz,  sağlık camiasının her daim yanlarında olacaklarını söyledi.

YEREL 11.03.2022, 11:11 11.03.2022, 15:05
156
Yasim Koz: “Sağlık Camiasının Her Daim Yanlarında Olacağız”
banner762

Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Yasim Koz, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanının külliyede yaptığı,  hekimlik mesleğini itibarsızlaştırmaya yönelik konuşması, hekimlik gibi çok büyük fedakarlıklarla yapılan mesleği küçümsemesi ve sadece ücrete indirgemesi, bilgi ve ilme verilen değerin bu denli çiğnenmesi, sağduyu sahibi doktorlarımız başta olmak üzere herkesi üzmüştür. Bu anlayışla Türkiye'nin sorunlarını çözemeyeceklerini kamuoyu nezdinde bir kez daha kendileri tescillemişlerdir. Sağlık camiasının sorunlarını görmezden gelmek,  gecesini gündüzüne katan, canla başla çalışan, kendi canlarını hiçe sayan, tüm dünyayı kasıp kavuran kovid-19 sürecinde yüzlerce şehit veren hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik bu tür söylemler kabul edilemez.

Saadet Partisi Karaman İl Yönetimi olarak;  başta hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın özlük haklarının verilmesi ve iyileştirilmesi gerektiğini her platformda ifade edeceğiz. Sağlık camiasının her daim yanlarında olacağımızı da hatırlatmak isteriz. Bu talihsiz açıklamadan ötürü hükümet derhal  özür dileyerek,  sağlık camiasındaki sorunları daha da derin ve çözümsüz hale getirmeden çare bulmak zorundadır. Özlük haklarının düzeltilerek bir an evvel gönüllerinin alınması çalışma şartlarının insana yakışır şekilde düzenlemesi için hükümete çağrıda bulunuyoruz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 21 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@