Yeni Adliye Binası Teslim Ediliyor

Karaman Yeni Adalet Sarayı’nda çalışmalar sona geldi.

banner491
Yeni Adliye Binası Teslim Ediliyor
banner567

Karaman Valilik Ek binasında hizmet vermekte iken, yer sıkıntısı nedeni ile yeni Adalet Sarayı yapılması kararı ile Adalet Bakanlığı tarafından 9 Temmuz 2013 tarihinde ihale edilen ve 18 Temmuz 2013 tarihinde yer teslimi yapılarak yapımına başlanan Karaman Adalet Sarayı inşaatı çalışmaları sürekli sekteye uğramıştı. Yeni Adalet Sarayı hizmet binasının ne zaman açılacağı ise merak konusu oldu.

Emniyet Müdürlüğü karşısı, Sağlık Müdürlüğü arkasında yapımına başlanan yeni Adliye binasında 19 Temmuz 2017 Çarşamba günü ihalesi tekrardan düzenlendi.

10 Milyon 365 Bin Türk Lirasına ihale edilen ve yapılan hızlı çalışma ile sona gelen Yeni Adalet Sarayı, bodrum ve zemin kat dahil 5 katlı ve 4 bloktan oluşuyor. Tamamlanan katlar ise denetimli serbestlik hükümlüleri tarafından temizleniyor.

TESLİM TARİHİ 15 EYLÜL

Karaman Yeni Adalet Sarayı’nın son yüklenici firması olan Koçoğlu Mekanik Tesisat İnşaat Çevre Tek. San. Tic. Ltd. Şti. yetkilisi Soner Yavuz, teslim süresinin 1 ay öncesinden teslim etmeyi planladıklarını söyleyerek, 15 Eylül 2018 tarihinde biteceğini belirtti.

Adalet Sarayı’nın, yeni adli yılda açılışı yapılması tahmin ediliyor.

Özel Haber: Mustafa Tunahan Yıldırımer

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 12:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590