Yerli Otomobile Karaman’da Talip

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; "Türkiye'nin ekonomik açısından ilk 15'in içerisinde, organize sanayi büyüklüğü olarak ilk 4'ün içerisinde bir il olarak, Karaman olarak yerli otomobile talibiz." dedi.

banner491
Yerli Otomobile Karaman’da Talip
banner567

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, kentte devam eden yatırımları ve belediye çalışmalarını kamuoyuyla paylaştı.

Belediye Encümen Salonu’nda düzenlenen toplantıda Başkan Çalışkan ile Karaman'daki ulusal ve yerel basın mensupları bir araya geldi.

Kent Meydanı ve Topucak Mahallesinin projeleri hakkında detayı bilgi veren ve açıklamalarda bulunan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, toplantı sonunda soruları cevapladı.

Bir gazetecinin yerli otomobil hakkındaki sorusu üzerine Başkan Çalışkan, Karaman'ın yerli otomobile talip olduğunu açıkladı.

Ulaşım ve orgazine sanayi bölgesi olarak ender illerden biri Karaman olduğunu söyleyen Çalışkan, şunları aktardı;

"Sanayici bir şehiriz. Türkiye'nin ekonomik açısından ilk 15'in içerisinde, organize sanayi büyüklüğü olarak ilk 4'ün içerisinde bir il olarak, Karaman olarak yerli otomobile talibiz. Havalimanımızın ihalesi gerçekleşti. Yüksek hızlı tren ve aynı zamanda yolcu ve yük taşıma kapasitesine ulaşan, Konya'dan Mersin'e ulaşan hattın ihalesi gerçekleşti. Lojistik Merkezi'mizin ihalesi gerçekleşti. Serbest Bölge'miz bakanlar kurulunda. 2.Organize Sanayi yer tespiti gerçekleşti. Mevcut organize sanayi 7 milyondan 11 milyon m2'ye çıktı ve teşvik kapsamlı önemli bir noktada. Bu kadar veriye sahip ender illerden biriyiz. Aynı zamanda Konya'da bizim partner ilimiz. Otomotiv sektörünün yan sanayisinin belli bir kısmı da orada var. Onları da Karaman'a davet ederek, Karaman'da çok daha güzel bu hizmeti gerçekleştireceğimize inanıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 18:10
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535