banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Yılmaz: “Öldürülen Kadınlarımız Değil, Toplumumuzdur”

Karaman Baro Başkanı Oktay Yılmaz, cinayete kurban giden Raziye Oskay ile ilgili olarak basın açıklamasında bulundu.

YEREL 12.01.2022, 14:07
215
Yılmaz: “Öldürülen Kadınlarımız Değil, Toplumumuzdur”
banner762

Yılmaz, yayınladığı yazılı açıklamada:

“Ülkemizdeki artan şiddet olaylarından en çok etkilenen kadınlarımız. Maalesef hukuk camiası içinde yer alan bazen savunma, bazen iddia, bazen karar mekanizması içinde yer alan kadınlarımız da bu şiddete maruz kalmaktadır. En son meslektaşımız Av. Dilara Yıldız ve hukuk bürosunda çalışan Raziye Oskay kadın cinayeti sonucu öldürülmüştür.

Öldürülen kadınlarımız değil, toplumumuzdur. Kadınlar, her şeyden önce bir insan sonra kimimizin annesi kimimizin kardeşi, kimimizin evladı, eşi, dostu arkadaşı, akrabası. Bu yüzden kadınlarımızın ayakta sapasağlam durması geleceğin temel mimari taşıdır.

Karaman Barosu olarak başta kadın cinayetleri olmak üzere her türlü şiddete karşı olduğumuzu, olacağımıza da önemli belirtir, şiddetin önlenmesi için tüm baro üyelerimizden gelen talep ve önerilerle birlikte gereken her türlü mücadeleye devam edeceğimizi, bu konuda öncelikle faile uygulanacak cezaların artırılması ve cezaların caydırıcı olması konusunda gerekli girişimlerde bulunacağımızı bir kez daha kamuoyuna duyuruyoruz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 21 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@