banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

banner722

Yüksel Atik, Vatandaşlara Bağış Yapma Çağrısında Bulundu

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Karaman Temsilciliği basın toplantısı düzenleyerek, vatandaşlara vakfa bağış yapma çağrısında bulundu.

YEREL 11.03.2020, 10:43 11.03.2020, 10:47
1107
Yüksel Atik, Vatandaşlara Bağış Yapma Çağrısında Bulundu
banner762

Kent otelde düzenlenen programa, Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Aslan, Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Hüseyin Ekşioğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile davetliler katıldı.

İl Temsilcisi Yüksel Atik, yaptığı konuşmada, “Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ile Mehmetçik Vakfı kardeş bir kuruluştur. İkisi de bizim askerimize hizmet eden bir vakıftır. Ama Mehmetçik Vakfını herkes tanır. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı bir yardım kampanyası şimdiye kadar başlatmadı. Ülkemiz ama terörle mücadele de ama Suriye'deki savaş nedeniyle bu mücadelenin içinde yoğun bir şekilde Türk Silahlı Kuvvetlerimiz mücadele veriyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Türk Silahlı Kuvvetlerinin silah üreten, temel destekleyicisidir. Bir ekonomik sıkıntı var. Hazine 250 milyon lira Roketsan'ın hava savunma sistemini geliştirmek için ödenek aktardı. Hisar adlı hava savunma sistemi çalışmaları devam ediyor. Bu S-400, Patriot gibi hava savunma sistemi. 40 kilometre menzile ulaştık 150 kilometre menzil var. Bunlar güdümlü mermiler. Bu bağışlarımızla, ARGE çalışmalarıyla her türlü teknik imkanımız mühendisimiz var en kısa zamanda bir yıl içinde patriot düzeyinde hava savunma sistemimizi kendimiz üretmeye başlayacağız. Bu parasız olmuyor.

Türkiye genelinde bir SMS kampanyası düzenlendi. Bağış yazıp 1987'ye gönderen her vatandaşımız 10 lira bağış yapıyor. Bunun dışında da vatandaşlarımızın, sanayicilerimizin, kurumlarımızın direk bağışlarını bekliyoruz. Biz il temsilcisi olarak kesinlikle para almıyoruz. Banka yolu ile alıyoruz. Her banka ile hesabımız vardır” dedi.

Önceki dönem Vakıf Başkanı Nazım Boynukalın ise konuşmasında “Türk silahlı kuvvetleri ne kadar güçlü ise Türk milleti de o kadar güçlüdür. Bizim dünyada güçlü olmamızın en büyük nedenlerinden biri silahlı kuvvetlerimizin güçlü olmasıdır. Bunun için vatan sevgisi olan her Müslüman kardeşimin buna gönülden katılacağına inanıyorum. Vatan sevgisi imandan gelir bunun için vatansa gerisi teferruattır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@