banner877

banner722

Yunus Özdemir: “15 Temmuz, İhanetin Milletin Cesaretinde Boğulduğu Gündür”

Karaman Memur-Sen ve Eğitim–Bir-Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir, “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” İle İlgili yazılı basın açıklaması yaptı.

YEREL 14.07.2021, 18:11
77
Yunus Özdemir: “15 Temmuz, İhanetin Milletin Cesaretinde Boğulduğu Gündür”
banner762

Özdemir yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Emperyalist Güçleri Arkasına Alarak Kalkıştığı Darbe Ve İşgal Girişimini Milletimiz Destansı Bir Direnişle Püskürtmüş, Hainleri Gecenin Karanlığına Gömmüş, İhanet Cesaret Tarafından Boğulmuştur. Tarihin Birçok Döneminde Olduğu Gibi, Bağımsızlığımıza Yönelik Kötü Emelleri Ve Niyetleri Olanlara Büyük Bir Ders Verilmiştir.

FETÖ, İnsanımızın İyi Niyetini İstismar Etmiş, Gelecek Beklentisini Ülkemiz İçin Tuzağa Dönüştürmüş, Milleti Münafıkça Sömürmüş, Hizmet Adı Altında Çıkar Sağlamış, Devletin Kılcal Damarlarına Kadar Sızmış, İblisçe Yöntemlerle Paralel Bir Yapı Oluşturmuş Ve 15 Temmuz Gecesi Ülkemizi Bir Ateş Ve Kan Denizinin İçine Atmıştır.

Kendi Ordusunun Silahlarıyla Kendi Ülkesini İşgale Kalkışan Mantkurtlar Topluluğu, TBMM Ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Dâhil Stratejik Merkezleri Alçak Uçuş Yapan Uçaklarla Bombalamış, Tankları Sokaklara Sürmüş, Ağır Silahlarla Masum İnsanları Şehit Etmiştir.

Milletin İzzetine, Devletin Bekasına Dönük Bu Alçakça Saldırıya Karşı, Minarelerden Yükselen Selalar Ve Cumhurbaşkanının Çağrısıyla Tarihe Geçen Bir Direnişle Millet Alanlara Koşmuş, Tarihten Aldığı Bilinçle Vatanına Ve Bağımsızlığına Sahip Çıkmıştır.

15 Temmuz, Millet Olma Şuuruyla Vatanına Sahip Çıkan İnsanların, Gasp Ettiği Silahlara Güvenen Alçakları Çıplak Elleriyle Boğmasıdır. 15 Temmuz, ‘Çanakkale Geçilmez’ İnancının ‘Bu Milletin Bileği Bükülmez’ Gerçeğiyle Taçlandırılmasıdır. 15 Temmuz, Tarih Boyunca İkbaline Ve İstiklaline Meftun Olan Milletin Yüzyıllarca Unutulmayacak Zaferi, Yeni Bir Dönemin Şafağıdır.

Küresel Çetenin Kuklalarıyla Gerçekleştirmeye Çalıştığı Kanlı İşgal Girişiminin Hemen Ertesindeki Demokrasi Nöbetleri De Milletin Kararlılığının, Yaşanacak Yeni Şeylere Karşı Hazırlıklı Duruşunun, Her Ne Olursa Olsun Bağımsızlık Söz Konusu Olduğunda Caymaz Tavrının En Büyük Göstergesidir. Bu Bilinç Ve Teyakkuz, Her Türlü İhanete Karşı Caydırıcı Bir Duruş Olarak Tarihe Geçmiştir.

Kalkışmanın Yaşandığı Saatlerde Dünyanın Dört Bir Tarafında Kardeşlerimizin Bizim İçin Dua Etmesi, Bazı Ülkelerde Türk Bayrağıyla Sokaklara Çıkarak Destek Olması, Mazlumların ‘Son Kalemizi Kaybetmeyelim’ Feryadı, Türkiye’nin Sadece Türkiye’den İbaret Olmadığını Bu Gece Bir Kez Daha Bize Göstermiştir. Potansiyeli Büyük, Gücü Sınırları Aşan Bir Türkiye, 15 Temmuz’daki Kalkışmayı Planlayan Küresel Çetenin En Büyük Korkusudur. O Gece, Cesaretli Olanlar, Ölümü Göze Alarak Meydanlara Çıkanlar, Namluya Çıplak Elle Karşı Duranlar, Tankın Önüne Gövdesini Koyanlar, Mazlumlar Kazandı.

Eğitim-Bir-Sen Olarak, O Gece İlk Andan İtibaren Sağımıza Solumuza Bakmadan, Hiç Tereddüt Etmeden Tüm Üyelerimizle Alanlara Çıktık, Kurşun Yağmurunun Altında Kaldık, Bazı Üyelerimizi Şehit Verdik, Bazı Üyelerimiz De Gazilik Mertebesine Nail Oldu. Her Zaman Kaderimizi Milletin Kaderiyle Bir Tuttuk, Hiçbir Zaman Milletimizden Ayrı Bir Yol Tutmadık. 15 Temmuz Gecesinde De Varoluşumuzun Gereği Neyse Onu Yaptık. Bize İhtiyaç Duyulan Her Gün Vardık, O Gece De Hep Birlikte Oradaydık.

Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi Ve Millî Birlik Günü’nü Kutluyor, Tüm Şehitlerimizi Bir Defa Daha Rahmet Ve Minnetle Anıyor, Gazilerimize Sağlıklı Ömürler Diliyoruz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
12°
açık
Namaz Vakti 16 Ekim 2021
İmsak 05:23
Güneş 06:42
Öğle 12:39
İkindi 15:53
Akşam 18:27
Yatsı 19:41

Gelişmelerden Haberdar Olun

@