banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Yunus Özdemir Görevlerini Devretti

Karaman’da 11 yıldır Memur Sen ve Eğitim Bir Sen İl Temsilciliği görevini yürüten Yunus Özdemir görevlerini Cavit Bardak ve Recep Kaya’ya teslim etti.

YEREL 23.08.2021, 13:14 23.08.2021, 15:29
694
Yunus Özdemir Görevlerini Devretti
banner762

Özdemir, Memur Sen İl Temsilciliği binasında kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Çocuğunun İstanbul'da bir okul kazanması dolayısıyla kendisinin de İstanbul'a öğretmen olarak tayini çıkan Yunus Özdemir, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanlığını, Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili Recep Kaya'ya, Memur-Sen İl Temsilciliğinide, Karaman Büro Memur-Sen Şube Başkanı Cavit Bardak'a devretti.

Özdemir, “Karaman bizim memleketimiz. Gelip gideceğiz. Biz bir aileyiz. Karamanlı dostlarımızı her zaman hayırla yad edeceğiz. Memur Sen, Eğitim Bir Sen ve Sivil Toplum Platformunda güzel çalışmalar yaptık. Hemşehrilerimizin duasını almaya çalıştık. Biz hep şunu korumaya çalıştık, nerde olursak olalım, hangi düşünceye, hangi görüşe mensup olursak olalım, aynı iklimi soluyan, aynı yolda yürüyen, aynı sokakları arşınlayan insanlar olarak birbirimizin yüzüne bakabilecek bir insani ilişkiyi yürütmeye çalıştık. Evet farklı düşünebiliriz ama aynı şehirde yaşıyoruz ve aynı havayı soluyor, şehrimizin güzelliklerinden aynı derecede istifade ediyor yahut olumsuzluklarından da aynı derecede etkileniyoruz. Karaman bizim ve memleketimizin her zaman güzelliklerle anılmasını arzu ediyoruz. İlişkilerimizi de adını almaktan onur duyduğum Yunus'un gönül diliyle yürütmeye çalıştık. Ne kadar muvaffak olabildik, onu Rabbimiz bilir tabii. Ama "aslolan helalleşmektir" ilkesinden hareketle  bizi tanıyanlardan helallik diliyoruz.  Şube başkanlığı vazifemizi üç dönemdir devam ettiriyorduk. Ama  her başlangıcın elbet bir sonu var. Biz de çocuğumuzun eğitim durumu sebebiyle böyle bir karar aldık, bundan dolayı şehrimizden ayrılmak durumunda kalıyoruz. İstanbul’a öğretmen olarak gidiyorum. Allah'a ısmarladık diyoruz. Her zaman duamız odur ki, “Rabbim! Girilecek yere doğrulukla girmemi, çıkılacak yerden de doğrulukla çıkmamı sağla, bana tarafından yardımcı bir güç ver! ” dedi.

Bardak ise Özdemir’in Karaman’da güzel çalışmalara imza attığını belirterek, yeni görevinde başarılar diledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@