banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Yunus’u Karşılarında Gören Minikler Şaşkınlığa Uğradı

“Yunus Emre ve Türkçe Yılı” etkinlikleri kapsamından Karaman Gevher Hatun Anaokulu farkındalık etkinliğinin altına imzasını attı. Yunus’u karşısında gören minikler can kulağıyla öğütlerini dinledi.

YEREL 26.03.2021, 14:12 26.03.2021, 14:18
511
banner762

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 2021 yılının “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” olarak kutlanmasına ilişkin Resmi Gazete’de genelge yayınlanmıştı. Yayınlanan genelge doğrultusunda Türkçe’nin Başkenti olan Karaman’da Yunus Emre ile ilgili birçok etkinlik yapılmaya başlandı.

Bu kapsamda, Gevher Hatun Anaokulu’da “Özü Sözü Bizim Yunus” adlı etkinliğin altına imzasını attı. Etkinlikte Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Serkan Sak, Gevher Hatun Anaokulunun minik öğrencilerinin karşısına Yunus Emre olarak çıktı. Sak’ı Yunus Emre olarak karşılarında gören minikler ilk başta şaşırsa da duygu dolu anlar yaşadı. Sak, miniklerin karşısına geçerek Yunus Emre’nin öğütlerini küçük öğrencilere aktardı. Sak’ı can kulağıyla dinleyen minikler, Yunus Emre sevgisi somutlaşmış halde hissetiler. 

Yunus'u anlatmak için somutlaştırma yoluna gidilen etkinlikte, öğrenci Sak’ın miniklerle buluşması kayıt altına alınarak klip haline getirildi.

Sosyal medya üzerinden paylaşılan klip ise Karamanlı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@