banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

Yusuf Baştuğ: “Milletin Bağrında Temiz Bir Nesil Yetişiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

YEREL 18.05.2021, 20:34
177
Yusuf Baştuğ: “Milletin Bağrında Temiz Bir Nesil Yetişiyor”
banner762

Baştuğ, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

19 Mayıs, milli mücadelemizin başlangıcı, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşlarının örüldüğü en kıymetli günlerden biridir.

Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. Yenilmiş, zedelenmiş, yorgun ve fakir düşmüş bir halkın vatanını sahiplenerek, geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür.

Milli hedefler, milli irade yalnız bir kişinin düşünmesinden değil, bütün milletin arzularının, emellerinin birleşmesinden ibarettir. Bir milletin başarısı, mutlaka bütün milli güçlerin bir istikamette oluşması ile mümkündür. Eğer aynı başarı ve zaferleri gelecekte de tekrarlamak istiyorsak aynı esasa dayanmalıyız.

Bizler gençlik olarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincinde hareket ederek, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, çalışkan, vatanını, milletini seven bu ülkenin yarınları olarak; daha çok çalışmalı ve bayrağımızı ilelebet dalgalandırmalıyız.

Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım, gözüm arkada kalmayacak. Zafer, zafer benimdir, diyebilenlerindir. Diyerek bizlere bu vatan topraklarını emanet eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda mücadele ederek vatanımızı her türlü tehlikelere karşı koruyacağız.

Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyorum.

Bu günümüzün ve geleceğimizin güvencesi olan gençlerin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@