banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Zevahir Dergisinin Genç Kadrosundan İl Müdürü Çalışkan’a Ziyaret

Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından bu yıl 4’ncü sayısı çıkarılan Bilim ve Edebiyat Dergisi Zevahir’in yazar öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret ettiler.

YEREL 25.03.2021, 10:03 25.03.2021, 10:04
130
Zevahir Dergisinin Genç Kadrosundan İl Müdürü Çalışkan’a Ziyaret
banner762

Çıkarmış oldukları Zevahir isimli dergiyle yayım dünyasında biz de varız diyen Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Ahmet Emre Kurşun, Hüsnü Murat Kıraç, Niyazi Emir Özdal ve Ahmet İsar Baş, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret ederek derginin yeni sayısı hakkında bilgiler verdiler.

Derginin bu yıl 4’ncü sayısını çıkardıklarını belirten derginin editörü Ahmet Emre Kurşun, “Küçük ağacın yaşayan yaprakları” diyerek bu yola çıktıklarını ifade etti. Ahmet Emre Kurşun, “Dergimizim ilk sayısını 2019 yılının Nisan ayında çıkararak yayım dünyasına ‘Merhaba’ dedik. Dergimizin fikir babası, o dönem okulumuzun Edebiyat Öğretmeni olan Burhan Yemiş bizlere öncülük etti. Biz yazdıkça keyif almaya başladık ve kendimizi daha da geliştirmiş olduk. Dergiyi yayımlama amacımız bizim gibi gençlerin okuma alışkanlığını arttırmak, bu konuda duyarlılık kazanmasını sağlamak ve dergimizi okuyanların yeni bilgiler öğrenmesini hedeflemektir.” dedi.

Zevahir dergisinin genç ekibini çaba ve gayretlerinden dolayı tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Türkiye’nin yazan, sorgulayan, merak eden ve üreten gençlere ihtiyacı olduğunu söyledi. Çalışkan, “Yazmak yani düşündüklerini kağıda dökmek dünyanın belki de en zor zanaatlarından biridir. Sizler bu yaşta bu zorluğa göğüs gererek hayatın en keyifli sahnelerinden birine çıkmış oldunuz. Ülkemizin sizler gibi üreten gençlere ihtiyacı var. Başarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor, kaleminizin günden güne daha güçlenerek yeni başarılara imzalarınızı atmanızı temenni ediyorum.” diye konuştu.

Ziyaret, genç yazarların İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a dergilerini takdim etmesiyle sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@