Yeşilçam’ın Büyülü Dünyasına Yolculuk Ettiren Konser Foto Galeri: Yeşilçam’ın Büyülü Dünyasına Yolculuk Ettiren Konser

Karaman Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri, ömürlerini öğrencilerini eğitmek ve bilgiyle donatmak için harcayan, okul sıralarında oturan yüzlerce çocuğun kalplerinde verdiği sonsuz sevgi ve emek sayesinde kocaman yer kaplayan öğretmenler için anlamlı bir etkinlik düzenledi. ‘Son Hıçkırık’ temasıyla sahneye çıkan öğretmen ve öğrenciler, Yeşilçam filmlerinin unutulmaz müziklerini ve eserlerini öğretmenlerle buluşturdu.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe, Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim ve eşi Hanımefendi Hatice Sarıibrahim, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Millî Eğitim Şube Müdürleri Haşim Tunca ile Aziz Demir, protokol üyeleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Etkinlik, Karaman Güzel Sanatlar Lisesinin yetenekli öğrencileri tarafından ortaya konan ve mazide yolculuk yaptıran resim sergisinin açılışı ile başladı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim ve eşi Hanımefendi Hatice Sarıibrahim ile İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan sergi alanı gezerek resimler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

Serginin ardından sahneye çıkan Karaman Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri izleyenlerine harika bir gece yaşatarak adeta bir müzik ziyafeti sundu. Yeşilçam’ın büyülü dünyasına yolculuk ettiren konser davetlilerine gâh hüzünlendi, gâh keyifli anlar yaşattı. Üç kuşağı bir araya getiren konserde izleyenler, cep telefonları ile fotoğraf ve video kaydı alarak bu unutulmaz akşamı ölümsüzleştirdi.

Kulakların pasını silen bu anlamlı konser, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.