“Yeter Artık! Söz Değil Harekât Zamanı” Foto Galeri: “Yeter Artık! Söz Değil Harekât Zamanı”

15 Temmuz Aktteke Demokrasi Meydanında düzenlenen basın açıklamasında Köklü Değişim Medya Grubu adına konuşan Musab Akkaya yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Gazze'de yaşanan soykırım yedinci ayını geride bıraktı. Tam yedi aydır dünyanın gözü önünde kardeşlerimizin üzerine ölüm yağıyor. Hiçbir ölçü ve sınır gözetilmeksizin evler, camiler, hastaneler, istisnasız her yer bombalanıyor. Kayıplar ve enkaz altında kalanlarla birlikte yüz bine yakın Müslüman kardeşimiz şehit edildi ve yaralandı. Bunların çoğu çocuk ve kadın! 2 milyon insan evlerini terk etmeye zorlanarak küçücük Refah şehrine sıkıştırıldı. Gazze en iyimser rakamla kaldırılmasının 14 yıl süreceği hesaplanan büyük bir enkaz yığınına döndü. Hiçbir insani değer ve kural tanımayan aşağılık bir soykırımın gölgesinde Gazze adeta yok ediliyor! Kıymetli Müslümanlar 7 Ekim'den bugüne kadar Gazze halkının maruz kaldıkları mezalimi, yaşanan acı ve hüznün boyutlarını kelimelerle anlatmak mümkün değildir. Her gün yeni bir katliama, yeni bir işkenceye, yeni bir vahşete tanık oluyoruz. Yahudi varlığının haydut askerlerinin çekildiği her yerden toplu mezarlar çıkarılıyor. Uygulanan abluka nedeniyle açlık ve kıtlık Gazze'de hayatın normali haline geldi. Ve daha nice nice zulümler sırf Rabbimiz Allah'tır diyerek küresel işgalcilere direndikleri için Gazze halkına reva görülüyor. Çekilen tüm bu acılar karşısında Gazze'li kardeşlerimizin söyledikleri tek bir söz var! (arapçası) Allah bize Yeter o ne güzel vekildir! Çünkü Gazze halkının Allah'tan başka kimsesi yok! Yapılan onca çağrıya rağmen hiçbir İslam beldesi yöneticisi onların yardımına koşmadı. Koca koca ordulara sahip İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi 57 ülke Gazze'yi ölüm ve yıkıma terk ettiler.

Ey İslam Beldelerinin Yöneticileri! Ey Türkiye Yöneticileri! Daha önce defalarca yaptığımız gibi tekrar size sesleniyoruz. Filistin, satılık değildir, Filistin müzakere konusu değildir. Filistin, iki devletli ihanet planı doğrultusunda Filistin halkı ile gasıp Yahudiler arasında paylaşılamaz. Filistin, Ömer RadıyAllahu Anh tarafından fethedilmiş, Selahaddin tarafından kurtarılmış, Abdülhamid tarafından da korunmuş mukaddes bir İslam toprağıdır. Onun bir karışından bile taviz vermek kimsenin haddi değildir. Bugüne kadar Gazze'de yaşanan soykırıma sessiz kaldınız. Kardeşlerimizin kanının akıtılmasını umursamadınız! Kutsallarımızın çiğnenmesine aldırış etmediniz! Reel politik safsatasını, dünyevi siyasi çıkarları Allah'ın size yüklediği sorumluluğa, Allah'ın rızasına tercih ettiniz. Çökmeye yüz tutmuş uluslararası sistemin kanunlarını her şeyin üzerinde tuttunuz. İslam'ın izzetiyle izzetlenerek dünyanın efendisi olmak varken, Batı'nın dostluğunun esaretinde kendinizi halklarınızın gözünde küçük düşürdünüz. Sizi her şeye Kadir olan Allah'ın azabıyla uyarıyoruz. Şunu sakın unutmayın! İşgalci Yahudi varlığı laftan anlamaz. Müzakere, ateşkes, diplomasi ve boykottan anlamaz! Sadece güç ve savaştan anlar! Sadece başının ezilmesinden anlar! Bunun için tek çözüm; orduların harekete geçirilerek, gasp ettikleri mübarek topraklardan köklerinin kazınmasıdır. Öyleyse iş işten geçmeden derhal bunu yapın. Aziz ve Hâkim olan Rabbinizin şu emrine icabet edin! "Size ne oluyor da: "Rabbimiz! Bizi halkı zalim olan bu şehirden çıkar, katından bize bir sahip çıkan gönder, Şimdi Size Sesleniyoruz Ey Müslümanları Gazze özelinde bugüne kadar yaşanan olaylar 57 liderin tek bir Halife etmediğini göstermiştir. Dahası İslam beldelerindeki yönetimlerin Yahudi varlığının asıl demir kubbesi olduğunu göstermiştir. Sizler Gazze için yanıp tutuşurken, kalpleriniz Mescidi Aksa için atarken, camilerde Gazze için Filistin için Rabbinize el açarken, her hafta her gün Meydanlara Gazze için yürüyüş yaparken, "Lebbeyke ya Aksa" diye haykırırken, yöneticiler size kulaklarını tıkadılar. Siz Yahudi varlığından hesap sorulmasını isterken, onlar açık ve gizli olarak Yahudi varlığına destek oldular. Gazze'deki direnişin bir an önce bitmesi için bir an önce Yahudi varlığı ile yarım kalan normalleşme anlaşmalarına dönmek için plan üstüne plan yaptılar. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Artık orduların harekete geçirmek için sözleri ve elleri birleştirme vaktidir. Artık Filistin'in Hilafet'ten başka kurtuluşunun olmadığı açığa çıktıktan sonra Raşidi Hilafet'in yeniden kurulması için çalışma vaktidir. Artık "Hilafet kurulsun İsrail yok olsun" diye haykırma vaktidir. Artık "Hilafet kurulsun Amerika kahrolsun" deme vaktidir. Son olarak Filistin'deki Mücahit Kardeşlerimize Sesleniyoruz! Ey İslam'ın askerleril Ey Mescid-i Aksa'nın murabıtları! Ey kıyam edenler, cihad edenler, tevekkül edenler, sabredenler!

Ey Mücahitler! Sebat ve kararlılık yolunda ilerlemeye devam edin. Sakın düşmanla ateşkes yapmayın. Akıbetin muttakilerin olacağına dair Allah'ın vaadine güveninizi tazeleyin! Cihadınıza sımsıkı sarılın. Dünya bir olup karşınızda dursa da Allah sizinledir!

Allah'ın izniyle direnişinize devam ettirin. Aksa Tufanı'nın Ümmet Tufanı'na, Ümmet Tufanı'nın da Raşidi Hilafet Devleti'ne dönüşeceği müjdeli güne kadar sabredin.”

Basın açıklamasının ardından dua edildi.