Heyy  Selam ! Naaaberr Dostuummm !

          Sakın bana "Bir yıl daha geçti  ömrümüzden ve ölüme bir yıl  daha yaklaştık " gibi boş laflar edipte benim canımı sıkmayın. Yok öyle bir şey. Hem yılsonu değilki bunun adı, bal gibi de "YILBAŞI" işte. Öyle olsaydı "YILSONU" derlerdi adına. Bakmayın siz o geri kafalı, cahil ve asosyal teyzelere. Neymiş Milli Piyango harammış. Olacak şey değil(!) Bir şey aynı anda hem "MİLLİ" hem "HARAM" nasıl olur canım. Hem haramsa bile çeyrek bilet alırsınız olur biter öyle ya (!)
         Pardon! Kendimi tanıtmadan lafa girivermişim."Benim adım Muhammed." Bunlarda arkadaşlarım Ömer, Ali, Alparslan, Selahaddin ve Fatih. Ha onlar mı ? Onlar da bizim kızlar işte. Can dostlarımız Sefa, Merve, Hatice ile Sümeyye. Biliyorum ilk bakışta bizim hakkımızda hemende ne düşündüğünüzü. İsimlerimize bakıp bunlar Müslüman aile çocuklarına benziyor dediniz değil mi. Evet öyleyiz. Gerçi kızların kıyafeti biraz perdesiz pencereye benziyor ama olsun. En azından camları takılı(!)

        O ne biçim soru. Tabi ki de üniversiteliyiz. Hem kültürlüyüz hem de  son derece sosyalizdir haa. Hiç kitap okumadan nasıl konuşulur. Ya da argoda en çok trend olmuş kelimeler nelerdir iyi biliriz. Sosyaliz dedim de aklıma geldi. Dün Facebook’daki arkadaşlarımın sayısına baktım da. Siz deyin bin; ben diyeyim iki bin olmuş. Twetter’daki takipcilerimi söylesem inanamazsınız. Ayıptır söylemesi her bir yanımızdan sosyallik akıyor valla...

        En kültürlümüzde Merve’dir ha. Sıkma baş eşarp yapmayı bizim sınıftaki tüm kızlar ondan öğrendi desem yeridir. Her türlü selfiye desen onda. Hangi kafe hangi saatte kapanır, hangi dizinin finali hangi ayda olacak, inanın  en iyi  o bilir. Haa bir de, bir marifeti daha var ki tam da üniversiteli öğrenciye yakışır cinsten. Telefon klavyesini bir kullanıyor görmeye değer. Dilekçe yazmayı bilmez ama bir mesaj yazıyor var ya. Mrb. Cn. Key. Nas. İydr. Geç. Yat. Yen. Uynd. Öğl.olmş…

        Fatih desen içimizde en çok okuyan ve yazan  o'dur. Sayfaları bir parmak hareketiyle açıyor, bir parmak hareketiyle kapatıyor. Oku oku oku. Nereye kadar. Bu yüzden hepimizin beğendiği şeyler olur onda. Geçen gece üşenmemiş Feys’de paylaştığı o çılgın kepslerin altındaki bütün yorumları okumuş. Okuduğu yetmezmiş gibi birde çoğunun altına yorum yazmış. Akıllara zarar bir deha mübarek. İşte bu yüzden en çok beğendiğimiz şeyler onun sayfasında olur genelde.

         Alparslan’la Sümeyye’nin maharetini söylemeye gerek yok. Hal ve hareketlerinden anlamışsınızdır, içimizde en uluslar arası bilgiye ve entelektüel birikime sahip olanların onlar olduğunu. Gerçi Suriye’de, Filistin’de, Kuzey Irak’ta ne olup bittiğinden ya da Amerika’nın, İngilizlerin ve Rusya’nın ülkemizin üzerine sinsice ne çoraplar örmeye çalıştığından hiç mi hiç haberleri yok; ama ikisi de İngiliz'ler gibi şık; Amerikalı'lar gibi zevkine düşkündür. Hele kibarlıkları desen Fransız'ları aratmaz valla. Gerçi Hatice’nin argo kültürü Sümeyye’den daha fazladır ama Sümeyye’nin o İtalyan aksanıyla sarf ettiği trip kokan cümlelerine paha biçilemez.

          Boş ver sen şimdi bizim isimlerimizi ve de Müslüman çocuğu gibi olduğumuzu falan. Sen bu Yılbaşı neredesin onu söyle. Yeni yıla nasıl başlarsan öyle gidermiş derler. Eğer gidecek yerin yoksa takıl bize. Biz son derece nezih ve üst düzey bir kafede gireceğiz Yılbaşına. En çokta camındaki sınırsız eğlence yazısı çekti dikkatimi. Tam kopmalık valla. Bu yıl başı kaçış yok. Hep beraber kopacağız Panpa.

            Neyden mi ?

            Neyden olacak…!

"Muhammed’lerin, Hatice'lerin ve Sümeyye’lerin uğruna canını verdiği Dinimizden kopacağız o gece."

"Dedemiz Selahaddin’in almak için gövdesini siper ettiği Kudüs’ten kopacağız…"

"Yıllar sonra bize bıraktığı emanete sahip çıkmadığımız gibi üstelik bir güzel çiğneyip, ceddimiz Fatih’ten kopacağız…"

"Bizi biz yapan o kadim medeniyetimizden kopacağız."

"Sahte bir çam ağacının yanı başında aslolan  edebimizden, ahlakımızdan, tüm gelenek ve göreneklerimizin asıl kaynağı kültürümüzden kopacağız o gece."

"Biraz Milli değerlerimizden, birazcıkta olsa manevi değerlerimizden ;  belki de kökümüzden, aslımızdan ve neslimizden kopacağız o gece."

           Mekke’de inşaat varmış. Medine çok paradır şimdi. Şam desen savaş alanı. Mısır çok uzak bize. Bekle bizi Vatikan, Bekle bizi ey Roma. Kutsa bizi ey papazların şahı. Bütün çılgınlığımızla kopup geleceğiz o gece…

            Geliyorsun değil mi DOSTUM! Kopuyoruz değil mi PANPA ?