TFF 3. Lig’in 21’inci haftasında Karaman Futbol Kulübü, Kemal Kaynaş Stadyumunda Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraş Spor A.Ş’yi konuk etti. Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle zor geçen müsabakadan temsilcimiz Karaman Futbol Kulübü 1-0 galip ayrıldı.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında her iki takımında teknik direktörü zorlu 90 geçen dakikayı değerlendirerek gazetecilerin sorunlarını yanıtladı.

“MAÇIN HAKKI BERABERLİKTİ”

Sözlerine 3 puanı alan Karaman Futbol Kulübünü tebrik ederek başlayan Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraş Spor A.Ş’nin teknik direktörü Nihat Balan,  “Maça iyi hazırlanmıştık, iyi motive olmuştuk. Karaman Futbol Kulübünün son iki haftada aldığı mağlubiyetle maça farklı bir konsantrasyon ile hazırlanacaklarını biliyorduk. Tabi ki dünya futbolunda olağan şeyler var. Antrenör değişikliği Karaman Futbol Kulübünü bir nebze ateşledi. Bizim en büyük endişemiz çok tecrübeli iyi bir antrenör ile anlaştılar. Bizim için handikap olan buydu, maalesef korktuğumuz başımıza geldi. Tecrübeli hocamızla oyunu tuttular. Son 15 dakika bizim üzerimizde büyük bir baskı kurdular. Maçın hakkı beraberlikti. Elimizden geleni yaptık. Karaman Futbol Kulübü iyi bir takım hak etmiş olduğu bir galibiyeti aldı. Ama bizde en azından bir puanı hak ettiğimizi düşünüyorum çünkü çocuklar çok iyi mücadele ettiler. Yapacak bir şey yok önümüze bakacağız. Karaman Futbol Kulübüne bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum” dedi.

“BAŞKANIMIZ SAHİPSİZ KALDI”

Kahramanmaraş Spor’un köklü bir takım olduğunun altını çizen Balan, şöyle konuştu:

 “Devre arasında Kahramanmaraş Spor ile bir anlaşma sağladık ve başladık.  Kahramanmaraş Spor gerçekten köklü bir kulüptür sizlerin de takdir edeceği gibi. Fakat son dönemlerde tahlisiz ve sıkıntılı günler yaşayan bir kulüp. Çok iyi bir kulüp başkanımız var. Gerçekten Türk futbolunun böyle insanlara ihtiyacı var. Fakat bizim Kahramanmaraş’ta şöyle bir handikabımız var. Şehir Kahramanmaraş Spor’a sahip çıkmadı, başkanım yalnız kaldı. Tabi bizler antrenörüz başarılıysak varız, başarısızsak yokuz. Ama doğruya doğru yanlışa yanlış demeyi gerektiren anlarda var. Biz Kahramanmaraş olarak 2 milyon nüfusa yakın bir şehirdeyiz, bu koskocaman bir şehir. Fakat dışarıdan göründüğü gibi bazı şeyler şehirde gerçekleşmemiş. Başkan yalnız bırakılmış. Dolayısıyla kulüp içerisinde de bazı sıkıntılar vardı. Şu bir buçuk aylık dönemde yanlış giden şeyler vardı, biz öncelikle onları tespit ettik. Sonra takıma sıra geldi. Takıma kısa sürede bir şeyler vermeye çalıştık. Takımın mücadele gücünü arttırdık. Tabi sizde takdir edersiniz ki puanlamada çok zor bir grupta mücadele ediyoruz. Öncelikle üst taraf içinde alt taraf içinde lig bundan sonra başlıyor. Hocamın da söylediği gibi artık iyi oyun kötü oyun biz bunlara bakmıyoruz. Artık futbol bir netice oyunu. Maalesef Kahramanmaraş Spor’un Karaman Futbol Kulübüne göre tecrübesi düşük olduğu için son 15 dakika gereksiz panik yapmadılar. Karaman Futbol Kulübü ön taraf oyuncuları zaten çok kaliteli. Hepsi yıllardır takip ettiğimiz sporcular. Buna hocamızın tecrübesini katınca dolayısıyla maçı kaybettik. Ama üzülüyoruz. Şuna üzülüyoruz Karaman Futbol Kulübü bize 10’uncu dakikada gol atıp 1-0 yenseydi bu kadar üzülmezdik. Tüm 90 dakika büyük bir direnç gösterip 90’ıncı dakikada gol yediğiniz zaman maalesef geri dönüşü de çok zor oluyor. Önümüzde zorlu bir süreç var, kimle oynadığımıza bakmadan öncelikle Kahramanmaraş Spor’u önce ligde bırakıp, ondan sonraki günlerde de güzel günleri yakalar diye ümit ediyorum.”.

“SON DAKİKALARDA KAZANMIŞ OLMAMIZ BİZİM ADIMIZA MUTLULUK VERİCİ”

Karaman Futbol Kulübü teknik direktörü Şaban Yıldırım ise maç hakkında yaptığı değerlendirmede, “Biz takımın başına geleli 2 gün oldu. Oyuncularımızla çok fazla zaman geçiremedik. Olabildiğinde zamanı verimli kullanmaya çalıştık. Ama takdir edersiniz ki çok kısıtlı bir zaman dilimde beraber olduk. Bu maçı kazanmak önemliydi. Hava şartları her iki takım içinde çok zordu. 3 puanın çok önemli olduğu bir maçtı bu. Güzel oyun, iyi oyun, daha doğru oyun ön plana aldığımız bir şey değildi bizim için. Son dakikalarda kazanmış olmamız bizim adımıza mutluluk verici. Kahramanmaraş Spor’un ben daha iyi yerlerde olacağına inanıyorum, daha çok maç var. Bu oyun ivmelerini devam ettirirlerse daha iyi yerlerde olacaklardır. Ben de hocamı göstermiş oldukları mücadeleden dolayı tekrar tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“EKSİKLİKLERİMİZİ YÖNETİM KURULUMUZ VE BAŞKANIMIZLA KONUŞUYORUZ”

Gazetecilerin ‘transfer yapılacak mı?’ sorusunu yanıtlayan Yıldırım, “Biz az bir zamanda buradaydık ve bizim için her antrenman çok değerliydi. İki buçuk diyebileceğimiz bir antrenman sayısı ile hazırlandık. Takımı yakından tanımak açısından bu maç benim açımdan çok değerli oldu. Çünkü oyuncularımızı gerçek anlamda maçta görebiliyorsunuz ve onları daha yakından tanıyorsunuz. Bütün takımı görmüş olduk. Takımımızın kalitesi konusunda hiçbir kimsesinin şüphesi yok. Ama tabi ki önümüzde zorlu bir periyot var, zorlu rakiplerimiz var. Bazı bölgelerimizde eksikliklerimiz var. O eksikliklerimizi yönetim kurulumuz ve başkanımızla konuşuyoruz. Zamanımızda daraldı. Bazı bölgelerle ilgili tabi ki transfer düşünüyoruz. Ama biz böyle 8-10 tane oyuncu almayacağız. Çünkü bu takımın kalitesi zaten ortada. Başka takımların yaptığı gibi düşünülmüyorum. Zaten devre arasında transferini belli bir ivme yakalamış, belli bir noktada olan bir takımın çok fazla transfer yapması da çok anlamlı gelmiyor bana. Devre arası transferi sezon başı transferinden daha zordur. İyi oyuncuyu buraya getirmek, zaten bu saate takımlar iyi oyuncuları Bırakmıyorlar. Bir yandan da tabi ki üçüncü ligde olmanın da bir zorluğu da var. Biraz iyi bir oyuncuya talip olduğunuzda çok uçuk rakamlar söylüyorlar. Yani bütün bunları masaya yatırıp bunları değerlendiriyoruz. İstişare toplantılarımız oluyor. Çok değerli bir üç puan aldık hem takımımızla birlikte daha fazla çalışma şansı bulmuş olduk. Hem de liderlik açısından da geriye düşmemiş olduk. Çok zor bir maç oynadık ve ben maç öncesi zor bir maç olacağını zaten düşünüyordum. Kahramanmaraş takımının büyük bir direnç göstereceğini tahmin ediyordum. Zaten tahminimin dışında da bir şey çıkmadı. Kazanamayabilirdik veya berabere de bitebilirdi. Bugün biz kazandık, bu saatten sonra yolumuza bakacağız” şeklinde konuştu.