Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanı Ayşegül Yıldız, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“6 Şubat 2023 Pazartesi günü ülke olarak kabusa uyandık. Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 ve Elbistan merkezli 7.6 büyüklüğündeki iki deprem Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman ve Kilis‘te yaşayan 13,5 milyon insanımızı doğrudan etkiledi. Bu büyük felaket sadece depremin etkilediği şehirleri değil tüm Türkiye’yi derinden yaraladı.

Tüm Türkiye gibi bizlerde Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak Genel Merkezimiz ile koordineli bir şekilde yardım çalışmalarımızı başlattık. İnsanımızın bizlere ulaştırdığı yardımları İl Başkanlığımızda organize bir şekilde topladık. Hızlı hareket ederek, ilk yardım tırımızı Adıyaman'ın Besni ilçesine gönderdik. Depremzedelerimizin yaralarının sarılması için vakit kaybına mahal vermemek adına ikinci tırımızı ve üçüncü tırımızı su tırı olmak üzere Osmaniye'ye gönderdik.

Bunun yanında Karaman KYK yurduna gelen veya evlerde kalmayı tercih eden depremzede vatandaşlarımıza maddi, manevi, eşya ve erzak yardımlarıyla yanlarında olmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Bu dayanışma ve yardımlaşmada katkısı olan; battaniyesini, giysisini, okul harçlığını yardım kolisine koyan başta çocuklarımıza, cebindeki son parasıyla battaniye alan ismini bile bilmediğim yüreği büyük abilerimize, katacak bir şeyim yok ama deyip yaşlı haliyle çantasına kattığı birkaç parça erzakla partimize gelen eli öpülesi teyzelerimize, ulaşım aracı, erzak gibi ürünlerle çorbada bizimde katkımız olsun diyen iş insanlarımıza, bize omuz veren Sivil Toplum Kuruluşlarımızı, gece gündüz parti binamızda gelen yardımları tasnif edip taşıyan İl, İlçe Yönetimlerimize, Gençlik ve Kadın Kollarımıza, partililerimize ve tüm halkımıza 7'den 77'ye herkese sevgi ve saygı ile sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Aynı zamanda bugün Berat Kandili, ellerin Yüce Allah'a açıldığı, dua kapılarının af dileyen kullara açık olduğu ve tövbelerin edildiği hayırlı gecelerden biri, bu vesile ile tüm İslam aleminin gecesi mübarek olsun. Bir daha böyle acıların yaşanmaması temennisiyle; depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.”