banner464

Bbp Genel Başkan Yardımcısı Şenliler:

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Türkiye’nin esas gündeminin gözden kaçırıldığını belirterek, ülkenin Güneydoğusunda paralel bir yapının oluşturulduğunu ve faaliyetlerini sürdürdüğünü...

Bbp Genel Başkan Yardımcısı Şenliler:

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Türkiye’nin esas gündeminin gözden kaçırıldığını belirterek, ülkenin Güneydoğusunda paralel bir yapının oluşturulduğunu ve faaliyetlerini sürdürdüğünü...

23 Aralık 2014 Salı 17:40
43 Okunma
Bbp Genel Başkan Yardımcısı Şenliler:
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Türkiye’nin esas gündeminin gözden kaçırıldığını belirterek, ülkenin Güneydoğusunda paralel bir yapının oluşturulduğunu ve faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Şenliler, bir basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki konuları değerlendirdi. Şenliler, Ülkemizde esas gündemin sürekli gündemden kaçırıldığını ifade ederek, “Ülkemizin belli bir bölgesinde Türkiye’den ayrılmış, parçalanmış ayrı özerk bir yapı, paralel bir yapı oluşturma adına yaşadığımız icraatları ve en son dün Mardin’in ilçesinde güvenlik güçleri ve askerimizin yaralandığı bir mayınlı saldırıya hedef olan güvenlik güçlerimiz oldu. Ben geçmiş olsun dileklerimi sunuyor, acil şifalar diliyorum. Bu saldırı, basından kaçıralamayacak şekilde bir saldırı olduğu için kamuoyuna yansımıştır” dedi.

Her gün ülkemizin Güneydoğu bölgesinde özellikle askerimize, polisimize ve orada görev yapan memurlara karşı sistemli bir sindirme, saldırma politikası uygulanmakta olduğunu vurgulayan Şenliler, “Güneydoğu’da vatandaşlarımız, gayrimenkullerini satamaz hale gelmişlerdir. PKK’nın çizgisinde olmayan vatandaşların oralardan göç ettirilmek için baskı uygulandığı, ’gitmezseniz sizi yakacağız, yok edeceğiz’ diyerek baskı ve sindirme politikası uygulandığını duymaktayız. Bu, devletin egemenliğinin, devlet gücünün, devlet hakimiyetinin zaafa uğradığının göstergesidir. Tabiat zafiyet kabul etmez. Bir yerde devlet hakimiyeti olmazsa yerine başka güçlerin, başka kuvvetlerin, düşüncelerin, oluşumların hakimiyeti kendisine yer bulur” diye konuştu.

Çözüm süreci adı altında oynanan aldatmacanın, bu milleti bölünme noktasına getirdiğini ifade eden Şenliler, “Türkiye’nin 40 senedir başının belası olan bölücü terör örgütü elebaşısı, cezaevinde idam mahkumu devlet tarafından muhatap alınmaktadır. Buralara heyetler gidip gelmektedir. Buralara idam mahkumuna sekreterya oluşturulmakta ve bu sekreteryada görev alacak kişilerin maaşı da Adalet Bakanlığı tarafından karşılanacağı söylenmektedir. Bu sözler, millet vicdanında derin yaralar açmıştır. Bu, 2015 seçimlerinde, eğer bu iktidar tekrar bu çoğunlukla iktidara gelir Anayasa’yı değiştirecek bir çoğunluğu elde ederse, biz Türkiye’nin çözüm süreci adı altında belli bir bölgesinin federal bir bölgeye dönüştürülerek özerklik verileceğinden endişe ediyoruz. O yüzden bu seçimlerde mutlaka sağduyu sahipleri, ülkenin bölünmez bütünlüğüne teminat olmak isteyen, üniter devlet yapısından olan güçlerin işbirliği, güç birliği, eylem birliği yapması gerektiğine inanıyoruz" şeklinde konuştu.

Meclisin milli iradeden oluşmadığını liderlerin iradesi olduğunu belirten Şenliler, “Bugün siyasi partiler yasasının değişmesi gerekiyor. Parti lideri milletvekilini belirliyor, vatandaş da o şahsı milletvekili seçiyor. Bu da milli iradeyi oluşturmuyor liderin iradesini oluşturuyor. Yüzde 10 seçim barajı dünyanın hiçbir ülkesinde görülmemiştir. Biz seçim barajının sıfıra düşürülmesini istiyoruz. BBP bir milyon oy alıyor ve mecliste temsil edilemiyor. Milli iradenin meclise yansıması için seçim barajının kaldırılması gerekir” diye konuştu.

Yorumlar