Sorgun Ahmetfakılı Ortaokulunda Aşure Günü

Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Yeniyer Kasabası Ahmetfakılı İlk ve Orta Okulunda bu yıl 5. Aşure Günü düzenlendi.Okul Aile Birliği Üyeleri tarafından bu yıl 5’insi düzenlenen Aşure Gününde bin 500 kişiye aşure ikram edildi. Ahmetfakılı...

banner491
Sorgun Ahmetfakılı Ortaokulunda Aşure Günü
banner567
Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Yeniyer Kasabası Ahmetfakılı İlk ve Orta Okulunda bu yıl 5. Aşure Günü düzenlendi.

Okul Aile Birliği Üyeleri tarafından bu yıl 5’insi düzenlenen Aşure Gününde bin 500 kişiye aşure ikram edildi. Ahmetfakılı İlk ve Orta Okulu bahçesi içerisinde düzenlenen aşure gününe Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Kasaba halkının büyük ilgi gösterdiği etkinlikte 5 kazan aşure kasaba halkı ve misafirlere ikram edildi.

Aşure gününde konuşan Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, bu tür etkinliklerin veli-okul dayanışmasını artırdığını, Ahmetfakılı halkının bu tavrının takdire edilecek düzeyde olduğunu söyledi. Sorgun İlçe Kaymakamı Ali Arslantaş ise konuşmasında şunları söyledi; “Veli, öğrenci, öğretmen herkesin katkılarıyla yapılan, adeta beraberliğin, yardımlaşmanın, paylaşmanın simgesi olan aşure, genci yaşlısı, öğrencisi velisi, kasabadan olanı olmayanı bin 500 kişiyi bir araya getirdi. Sevgiyle, özveriyle pişirilen 5 kazan aşureyi katılan herkes doyasıya yedi. Her etkinlikte yanımızda olan ve emeğini esirgemeyen velilere, kasaba haklına, Belediye Başkanımız sayın Osman Yılmaz’a teşekkür ediyorum”

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535