Vatandaşından sivil toplum kuruluşlarına kadar kentteki her insanın gönlüne dokunmaya çalışan AK Parti Karaman Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Yücetaş, “En büyük projemiz halkımız. Sizlerin sesi olacağız” diyerek hayata geçireceği öncelikli projeleri kamuoyuyla paylaştı.

Sahadaki çalışkanlığıyla dikkatleri üzerine çeken Yücetaş’ın öncelikli projelerinin başında komşu il Konya’da vatandaşların yoğun bir şekilde kullandığı raylı sistemi (tramvay) Karaman’a getirmek olacak.

Yücetaş, otogardan başlayıp Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde son bulacak olan hafif raylı sistem ile vatandaşlara hızlı ve konforlu ulaşım hizmeti sunmayı hedefliyor.

Yücetaş bir diğer projesi olan belediye hizmet binası projesiyle ilgili olarak, “Karaman’a çok yakışacak  ve Türkiye yüzyılına çağ atlatacak belediye hizmet binası projemizle Karaman’ımızın çehresini ve prestijini ilk 5 yıllık süreçte attırmak önceliğimiz olacak” dedi.

Vatandaşların gönül rahatlığıyla sosyal ve kültürel faaliyetlerini gerçekleştirmelerini hedefleyen Yücetaş, toplum merkezleri projesini de öncelikli hedeflerinin arasına koydu. Yücetaş, sosyal, kültürel, geleneksel faaliyetleri içerisinde bulunduğu toplum merkezi ve spor salonu projesini vatandaşlarının hizmetine sunacak.

Karaman’ın kanayan yarası olan park sorununa da merhem olmayı planlayan Yücetaş, katlı otopark projesiyle büyük sorunu çözüme kavuşturacak.