Yunus Emre Ortaokulu sportif alanlardaki başarısıyla göz dolduruyor. Türkiye Hava Sporları Federasyonunun planlanan Model Uçak ve Planör Türkiye Şampiyonası 27-28 Nisan tarihlerinde Sivas ilinde gerçekleştirildi. Model Uçak Planör kategorisinde yarışan Yunus Emre Ortaokulu öğrencisi Emin Bekir Başaran, Türkiye 4’ünücü olarak Karaman'a geri döndü.

Yine Yunus Emre Ortaokulu öğrencilerinden Gökhan Samet Üstbaş, Alperen Erkabaktepe ve Bilal Baytaş Muaythai alanında ilimizde yapılan yarışmalarda il birincisi olan ve Karaman’ı bölgede temsil etmeye hak kazandılar. 

Ayrıca Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okullarda, öğrencilerde atık üretimini azaltmak, geri dönüşümü teşvik etmek, çevreye duyarlılık konularında farkındalık oluşturmak ve yenilikçi çözümleri geliştirmek amacıyla düzenlenen Sıfır Atık Yarışmasına Karaman adına katılan Emin Bekir Başaran ve Berat Yücetaş da ürettikleri projeleri değerlendirmek üzere Millî Eğitim Bakanlığına gönderiler.

Yunus Emre Ortaokulunun İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret etti. Başarılı öğrencileri tebrik eden İl Müdürü Mehmet Çalışkan, başarının sırrının çok çalışmak olduğunu söyledi. Çalışkan, “Başarmak için öncelikle hedefinizin olması ve o hedefi gerçekleştirmek için de çok çalışmanız gerekir. Ülkemizin sizin gibi düşünen, üreten ve hayalleri peşinde koşan başarılı gençlere ihtiyacı var.  Elde ettiğiniz derecelerden dolayı sizi tebrik ediyor, bu başarıda emeği geçen öğretmenlerinize ve ailelerinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziyarete, Okul Müdürü Ali Köktaş, Hava Sporları Model Uçak Planör İl Birinciliğini elde eden öğrenciler Berat Yücetaş ile Muhammed Buğra Kürkçü ve öğrenci velileri eşlik etti.