Baştuğ, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; 

“Ulusumuzu güvenilir ve tarafsız bir şekilde bilgilendiren, görevini yerine getirirken zorluklar karşısında yılmadan, aldırmadan mücadelelerinden vazgeçmeden yeri geldiğinde canını bile feda edebilen bu meslek mensuplarının yerine getirdikleri görev çağdaş yaşamın ve demokrasinin temel unsurlarından biri basındır.

Basın, ilkeli bir yayıncılık anlayışı ile olayları tarafsız bir şekilde toplumun yaşanan olaylardan zamanında haberdar olmalarını, sesini duyurmasını sağlayan, gerçek haberleri doğru ve eksiksiz bir şekilde kamuoyuna duyuran, milletin vicdanına ses olan en önemli iletişim araçlarındandır.

Hiç şüphesiz ki basınımızı güçlü kılan etkenlerden biriside, sürekli kendini yenileyerek daha kaliteli hizmet sunmak için fedakârca çalışarak gayret etmeleridir.

Mesleğinin gerektirdiği ilkelere her daim dikkat eden ve sahip çıkan, demokrasimizin ve toplumumuzun güçlenmesi için sorumlu gazetecilik anlayışı ile çalışan, gecesini gündüzüne katan değerli basın emekçilerimizin 10 Ocak Gazeteciler Günü kutlu olsun.”